Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Mitt i Prick    Utskriftsdatum  22 september 2013   
  Tävlingsort  Eksjö    Utskriftstid  14:57   
  Arrangör  Eksjö SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 september 2013         
 
 
Gren 1, 4*50m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  KL  50m        Tid  Status 











 
Västervik Damer [2000]  2001  Västerviks Simsällskap            2:51.42   
  Felicia Claesén  2001      42.49        42.49   
  Mira Grimvall  2002      47.62        1:30.11   
  Thea Ekström  2001      41.34        2:11.45   
  Tuva Jansson  2003      39.97        2:51.42   
                     
Värnamo SS Damer  Värnamo Simsällskap            2:51.67   
  Siri Bälter  2004      46.98        46.98   
  Sophie Einefors  2001      43.49        1:30.47   
  Lovisa Svensson  2002      42.89        2:13.36   
  Hanna Mirkhan  2003      38.31        2:51.67   
                     
                     
 
Gren 2, 4*50m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  KL  50m        Tid  Status 











 
Oskarshamn Herrar  Oskarshamns Simsällskap            3:10.08   
  Viktor Henrysson  2003      46.82        46.82   
  Henrik Duong  2003      49.23        1:36.05   
  Carl Löfgren  2003      53.00        2:29.05   
  Filip Vukovic  2001      41.03        3:10.08   
                     
                     
 
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  KL  50m        Tid  Status 











 
Lisa Palmqvist  2000  Oskarshamns Simsällskap    39.16        1:19.95   
Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap    38.81        1:22.00   
Wilma Klaesson  2000  Emmaboda Simsällskap    40.55        1:24.51   
Moa Nilsson  2000  Hultsfreds Simsällskap    40.99        1:25.92   
Tilda Ragnarsson  2000  Västerviks Simsällskap    41.78        1:25.94   
Tina Evertsson  2000  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    45.50        1:33.81   
Ellen Nilsson  2000  Värnamo Simsällskap    48.33        1:38.73   
Charlotte Todd  2000  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    51.29        1:49.27   
Julia Lipic  2000  Hultsfreds Simsällskap    52.99        1:53.13   
                     
 
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  KL  50m        Tid  Status 











 
Emma Roos  1999  Nässjö SLS    38.75        1:19.36   
Elin Nilsson  1999  Oskarshamns Simsällskap    39.24        1:21.49   
Adina Eriksson  1999  Nässjö SLS    40.36        1:21.81   
Kim Torkelsson  1999  Hultsfreds Simsällskap    41.14        1:24.67   
Caroline Sevcik  1999  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    40.70        1:24.96   
Ellen Carlsson  1999  Hultsfreds Simsällskap    41.56        1:25.34   
Wilma Holmér  1999  Värnamo Simsällskap    45.12        1:36.62   
                     
 
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  KL  50m        Tid  Status 











 
Emelie Fernholm  1998  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    36.37        1:15.00   
Emma Juneskog  1998  Hultsfreds Simsällskap    41.46        1:24.60   
Maria Björnberg  1998  Västerviks Simsällskap    41.22        1:24.84   
Ellen Ullman  1998  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    44.88        1:30.49   
                     
 
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  KL  50m        Tid  Status 











 
Fanny Trollstad  1997  Värnamo Simsällskap    34.21        1:09.36   
Johanna Skoglund  1996  Västerviks Simsällskap    33.51        1:09.80   
Mathilda Gärdesmed  1994  Värnamo Simsällskap    34.74        1:12.09   
Linnea Waldemarsson  1996  Hultsfreds Simsällskap    36.41        1:14.54   
Frida Persson  1996  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    37.42        1:17.71   
Sofia Adolfsson  1994  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    38.68        1:19.07   
Märta Westberg  1996  Västerviks Simsällskap    39.51        1:21.74   
Elin Ohlsén  1997  Västerviks Simsällskap    39.31        1:22.22   
Nellie Kronmar  1997  Emmaboda Simsällskap    51.74        1:46.86   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  KL  50m        Tid  Status 











 
Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap    34.09        1:09.99   
Robin Pettersson  2000  Värnamo Simsällskap    36.68        1:15.75   
Axel Björnberg  2000  Västerviks Simsällskap    37.42        1:18.68   
William Fernholm  2000  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    37.86        1:19.56   
Jesper Jönsson  2000  Västerviks Simsällskap    39.33        1:21.19   
Herman Johansson  2000  Hultsfreds Simsällskap    41.83        1:25.46   
Robert Westring  2000  Västerviks Simsällskap    41.85        1:25.48   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  KL  50m        Tid  Status 











 
Alexander Löfqvist  1999  Oskarshamns Simsällskap    33.82        1:09.85   
David Tallinger  1999  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    40.22        1:23.01   
Noah Svensson  1999  Värnamo Simsällskap    43.01        1:29.68   
Alex Östh  1999  Tranås Simsällskap    47.24        1:37.74   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  KL  50m        Tid  Status 











 
Filip Grimberg  1998  Hultsfreds Simsällskap    30.77        1:03.29  15-15 Åldersgrupp Rekord 
Erik Nicklasson  1998  Oskarshamns Simsällskap    32.13        1:06.29   
Arvid Karlsson  1998  Västerviks Simsällskap    34.88        1:12.24   
Andreas Fransson  1998  Nässjö SLS    37.28        1:16.50   
Albin Andersson  1998  Emmaboda Simsällskap    39.68        1:22.13   
Zebastian Bondesson-Torgnusson  1998  Emmaboda Simsällskap    39.97        1:24.48   
Joel Gunnarsson  1998  Emmaboda Simsällskap    43.33        1:28.69   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  KL  50m        Tid  Status 











 
Oscar Sjöblad  1997  Västerviks Simsällskap    31.85        1:06.74   
Adam Palmqvist  1997  Oskarshamns Simsällskap    33.35        1:10.63   
Anton Persson  1993  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    35.33        1:13.22   
Hugo Milton  1995  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    46.80        1:36.63   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  KL          Tid  Status 











 
Lovisa Svensson  2002  Värnamo Simsällskap            44.84   
Mira Grimvall  2002  Västerviks Simsällskap            48.14   
Lisa Flaa  2002  Nässjö SLS            48.42   
Hanna Mirkhan  2003  Värnamo Simsällskap            49.07   
Tuva Jansson  2003  Västerviks Simsällskap            50.12   
Siri Bälter  2004  Värnamo Simsällskap            52.09   
Alice Oscarsson  2002  Västerviks Simsällskap            53.47   
Natalie Pettersson  2003  Värnamo Simsällskap            1:01.15   
Saga Bergqvist  2002  Värnamo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  KL          Tid  Status 











 
Thea Ekström  2001  Västerviks Simsällskap            40.32   
Paula Wiberg-Jansson  2001  Nyköpings Simsällskap            41.02   
Felicia Claesén  2001  Västerviks Simsällskap            41.34   
Sophie Einefors  2001  Värnamo Simsällskap            42.14   
Lisa Andersson  2001  Emmaboda Simsällskap            45.24   
Maria Duong  2001  Oskarshamns Simsällskap            46.31   
Matilda Johansson  2001  Oskarshamns Simsällskap            47.50   
Linnéa Skärkarl  2001  Oskarshamns Simsällskap            49.53   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  KL          Tid  Status 











 
Erik Stensson  2002  Värnamo Simsällskap            36.01   
Henrik Duong  2003  Oskarshamns Simsällskap            47.55   
Alex Sevcik  2002  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            49.34   
Carl Löfgren  2003  Oskarshamns Simsällskap            49.57   
Hugo Ringblom  2004  Värnamo Simsällskap            DSQ   
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  KL          Tid  Status 











 
Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap            35.42   
Edvin Torlakovic  2001  Västerviks Simsällskap            38.61   
Isak Eriksson  2001  Nässjö SLS            51.56   
Filip Vukovic  2001  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  KL  50m        Tid  Status 











 
Lisa Palmqvist  2000  Oskarshamns Simsällskap    39.02        1:23.64   
Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap    39.00        1:28.60   
Moa Nilsson  2000  Hultsfreds Simsällskap    40.86        1:29.47   
Tilda Ragnarsson  2000  Västerviks Simsällskap    42.16        1:36.24   
Tina Evertsson  2000  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    44.33        1:38.42   
Wilma Klaesson  2000  Emmaboda Simsällskap    44.66        1:44.57   
Ellen Nilsson  2000  Värnamo Simsällskap    50.71        1:53.03   
                     
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  KL  50m        Tid  Status 











 
Emma Roos  1999  Nässjö SLS    36.11        1:18.51   
Kim Torkelsson  1999  Hultsfreds Simsällskap    40.77        1:28.63   
Ellen Carlsson  1999  Hultsfreds Simsällskap    40.02        1:29.15   
Elin Nilsson  1999  Oskarshamns Simsällskap    40.82        1:31.81   
Wilma Holmér  1999  Värnamo Simsällskap    43.52        1:38.67   
Caroline Sevcik  1999  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    45.25        1:44.51   
                     
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  KL  50m        Tid  Status 











 
Emelie Fernholm  1998  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    33.59        1:14.82   
Maria Björnberg  1998  Västerviks Simsällskap    36.65        1:27.76   
Emma Juneskog  1998  Hultsfreds Simsällskap    39.36        1:28.26   
Ellen Ullman  1998  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    42.59        1:34.95   
                     
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  KL  50m        Tid  Status 











 
Mathilda Gärdesmed  1994  Värnamo Simsällskap    30.75        1:05.42  16-999 Åldersgrupp Rekord 
Johanna Skoglund  1996  Västerviks Simsällskap    32.83        1:12.05   
Fanny Trollstad  1997  Värnamo Simsällskap    32.92        1:12.31   
Sofia Adolfsson  1994  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    33.35        1:12.33   
Linnea Waldemarsson  1996  Hultsfreds Simsällskap    33.37        1:12.54   
Elin Ohlsén  1997  Västerviks Simsällskap    35.08        1:18.42   
Frida Persson  1996  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    38.17        1:23.26   
Märta Westberg  1996  Västerviks Simsällskap    37.60        1:24.93   
                     
 
Gren 8, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  KL  50m        Tid  Status 











 
Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap    33.22        1:10.63  13-13 Åldersgrupp Rekord 
Robin Pettersson  2000  Värnamo Simsällskap    35.29        1:16.73   
Axel Björnberg  2000  Västerviks Simsällskap    34.40        1:18.39   
William Fernholm  2000  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    38.10        1:24.31   
Jesper Jönsson  2000  Västerviks Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 8, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  KL  50m        Tid  Status 











 
Alexander Löfqvist  1999  Oskarshamns Simsällskap    30.33        1:05.59   
David Tallinger  1999  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    36.98        1:22.15   
Noah Svensson  1999  Värnamo Simsällskap    42.19        1:35.62   
                     
 
Gren 8, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  KL  50m        Tid  Status 











 
Erik Nicklasson  1998  Oskarshamns Simsällskap    29.50        1:02.39   
Filip Grimberg  1998  Hultsfreds Simsällskap    29.68        1:03.65   
Ademir Silic  1998  Västerviks Simsällskap    30.57        1:08.49   
Arvid Karlsson  1998  Västerviks Simsällskap    33.09        1:11.53   
Zebastian Bondesson-Torgnusson  1998  Emmaboda Simsällskap    37.15        1:21.73   
Joel Gunnarsson  1998  Emmaboda Simsällskap    37.76        1:21.75   
Andreas Fransson  1998  Nässjö SLS    37.55        1:22.55   
Albin Andersson  1998  Emmaboda Simsällskap    36.06        1:24.11   
                     
 
Gren 8, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  KL  50m        Tid  Status 











 
Oscar Sjöblad  1997  Västerviks Simsällskap    28.59        1:01.88   
Alfred Roos  1996  Nässjö SLS    29.27        1:06.45   
Olle Janson  1996  Västerviks Simsällskap    33.06        1:12.25   
Adam Palmqvist  1997  Oskarshamns Simsällskap    33.30        1:14.39   
Anton Persson  1993  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    36.43        1:23.37   
Hugo Milton  1995  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    42.92        1:32.70   
Anton Lundh  1996  Västerviks Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  KL          Tid  Status 











 
Lovisa Svensson  2002  Värnamo Simsällskap            44.92   
Tuva Jansson  2003  Västerviks Simsällskap            45.69   
Mira Grimvall  2002  Västerviks Simsällskap            46.93   
Lisa Flaa  2002  Nässjö SLS            47.50   
Hanna Mirkhan  2003  Värnamo Simsällskap            48.39   
Felicia Andersson  2002  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            49.16   
Alice Oscarsson  2002  Västerviks Simsällskap            49.25   
Siri Bälter  2004  Värnamo Simsällskap            49.42   
Saga Bergqvist  2002  Värnamo Simsällskap            50.82   
10  Kajsa Holm Schenberg  2003  Tranås Simsällskap            51.07   
11  Linnea Bokstedt  2003  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            53.71   
12  Kajsa Axelsson  2003  Värnamo Simsällskap            56.96   
13  Evelina Johnsson  2004  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            57.73   
14  Natalie Pettersson  2003  Värnamo Simsällskap            58.64   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  KL          Tid  Status 











 
Paula Wiberg-Jansson  2001  Nyköpings Simsällskap            40.22   
Felicia Claesén  2001  Västerviks Simsällskap            40.68   
Lisa Andersson  2001  Emmaboda Simsällskap            41.97   
Emelie Danielsson  2001  Hultsfreds Simsällskap            42.71   
Sophie Einefors  2001  Värnamo Simsällskap            43.05   
Thea Ekström  2001  Västerviks Simsällskap            44.04   
Saga Friberg  2001  Tranås Simsällskap            44.17   
Maria Duong  2001  Oskarshamns Simsällskap            46.32   
Linnéa Skärkarl  2001  Oskarshamns Simsällskap            47.06   
10  Matilda Johansson  2001  Oskarshamns Simsällskap            48.05   
11  Rebecca Bramgren Abraham  2001  Värnamo Simsällskap            54.91   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  KL          Tid  Status 











 
Erik Stensson  2002  Värnamo Simsällskap            36.37  0-11 Åldersgrupp Rekord 
Alex Sevcik  2002  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            45.09  0-11 Åldersgrupp Rekord 
Anton Bäckman  2003  Värnamo Simsällskap            45.52   
Henrik Duong  2003  Oskarshamns Simsällskap            47.09   
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap            48.03   
Oskar Lindemalm  2002  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            51.08   
Hugo Ringblom  2004  Värnamo Simsällskap            51.97   
Tim Johansson  2002  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            53.46   
Oscar Johnsson  2002  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            53.55   
10  Carl Löfgren  2003  Oskarshamns Simsällskap            56.11   
11  Christoffer Torkelsson  2002  Hultsfreds Simsällskap            56.33   
12  Joakim Jönsson  2003  Västerviks Simsällskap            56.41   
William Axelsson  2002  Hultsfreds Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  KL          Tid  Status 











 
Edvin Torlakovic  2001  Västerviks Simsällskap            39.23   
Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap            39.75   
Filip Vukovic  2001  Oskarshamns Simsällskap            43.86   
Isak Eriksson  2001  Nässjö SLS            45.40   
Adam Tallinger  2001  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            46.71   
                     
 
Gren 11, 4*100m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  KL  50m  100m      Tid  Status 











 
Eksjö SLS Damer  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            4:33.95   
  Emelie Fernholm  1998      31.64  1:05.47      1:05.47   
  Caroline Sevcik  1999      34.64  1:13.71      2:19.18   
  Frida Persson  1996      32.53  1:09.53      3:28.71   
  Sofia Adolfsson  1994      31.51  1:05.24      4:33.95   
                     
Hultsfred Damer  Hultsfreds Simsällskap            4:37.08   
  Linnea Waldemarsson  1996      30.80  1:04.00      1:04.00   
  Ellen Carlsson  1999      32.93  1:09.81      2:13.81   
  Emma Juneskog  1998      33.91  1:11.30      3:25.11   
  Kim Torkelsson  1999      34.03  1:11.97      4:37.08   
                     
Värnamo SS Damer  Värnamo Simsällskap            4:44.36   
  Fanny Trollstad  1997      29.36  1:00.35      1:00.35   
  Wilma Holmér  1999      37.69  1:21.57      2:21.92   
  Mathilda Gärdesmed  1994      28.32  1:00.08      3:22.00   
  Ellen Nilsson  2000      38.19  1:22.36      4:44.36   
                     
Västervik Damer [1996]  1996  Västerviks Simsällskap            4:45.69   
  Agnes Wedel  2000      35.48  1:15.38      1:15.38   
  Maria Björnberg  1998      33.55  1:11.71      2:27.09   
  Tilda Ragnarsson  2000      35.70  1:17.74      3:44.83   
  Johanna Skoglund  1996      28.49  1:00.86      4:45.69   
                     
Oskarshamn Damer [1999]  1999  Oskarshamns Simsällskap            5:25.54   
  Lisa Palmqvist  2000      34.08  1:10.34      1:10.34   
  Elin Nilsson  1999      34.27  1:11.58      2:21.92   
  Matilda Johansson  2001      44.44  1:35.53      3:57.45   
  Linnéa Skärkarl  2001      41.79  1:28.09      5:25.54   
                     
                     
 
Gren 12, 4*100m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  KL  50m  100m      Tid  Status 











 
Västervik Herrar  1997  Västerviks Simsällskap            4:08.16   
  Arvid Karlsson  1998      28.90  1:01.08      1:01.08   
  Erik Ohlsén  2000      30.29  1:03.70      2:04.78   
  Oscar Sjöblad  1997      27.87  1:00.45      3:05.23   
  Ademir Silic  1998      30.08  1:02.93      4:08.16   
                     
Eksjö SLS Herrar  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            4:38.57   
  Hugo Milton  1995      39.07  1:21.41      1:21.41   
  William Fernholm  2000      31.73  1:08.89      2:30.30   
  David Tallinger  1999      31.49  1:06.03      3:36.33   
  Anton Persson  1993      29.45  1:02.24      4:38.57   
                     
Västervik Herrar Lag 1  1996  Västerviks Simsällskap            4:39.16   
  Olle Janson  1996      31.49  1:05.95      1:05.95   
  Axel Björnberg  2000      32.46  1:09.86      2:15.81   
  Jesper Jönsson  2000      34.98  1:11.99      3:27.80   
  Edvin Torlakovic  2001      34.61  1:11.36      4:39.16   
                     
Värnamo SS Herrar  1999  Värnamo Simsällskap            5:07.70   
  Erik Stensson  2002      32.47  1:08.55      1:08.55   
  Robin Pettersson  2000      32.19  1:07.77      2:16.32   
  Hugo Ringblom  2004      45.84  1:38.15      3:54.47   
  Noah Svensson  1999      33.98  1:13.23      5:07.70   
                     
                     
 
Gren 13, 4*50m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  KL  50m        Tid  Status 











 
Oskarshamn Herrar  Oskarshamns Simsällskap            2:40.59   
  Henrik Duong  2003      40.96        40.96   
  Filip Vukovic  2001      38.02        1:18.98   
  Carl Löfgren  2003      41.38        2:00.36   
  Viktor Henrysson  2003      40.23        2:40.59   
                     
Eksjö SLS Herrar  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            2:45.63   
  Adam Tallinger  2001      38.93        38.93   
  Oskar Lindemalm  2002      40.62        1:19.55   
  Tim Johansson  2002      45.02        2:04.57   
  Alex Sevcik  2002      41.06        2:45.63   
                     
                     
 
Gren 14, 4*50m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  KL  50m        Tid  Status 











 
Västervik Damer [2000]  2001  Västerviks Simsällskap            2:39.55   
  Tuva Jansson  2003      41.30        41.30   
  Mira Grimvall  2002      42.55        1:23.85   
  Alice Oscarsson  2002      41.34        2:05.19   
  Felicia Claesén  2001      34.36        2:39.55   
                     
Värnamo SS Damer  Värnamo Simsällskap            2:40.70   
  Lovisa Svensson  2002      38.97        38.97   
  Hanna Mirkhan  2003      39.54        1:18.51   
  Saga Bergqvist  2002      42.61        2:01.12   
  Siri Bälter  2004      39.58        2:40.70   
                     
                     
 
Gren 15, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  KL  50m        Tid  Status 











 
Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap    30.03        1:03.16   
William Fernholm  2000  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    31.39        1:06.71   
Robin Pettersson  2000  Värnamo Simsällskap    32.18        1:07.59   
Axel Björnberg  2000  Västerviks Simsällskap    32.49        1:09.32   
Jesper Jönsson  2000  Västerviks Simsällskap    33.79        1:10.17   
Herman Johansson  2000  Hultsfreds Simsällskap    33.70        1:10.92   
Robert Westring  2000  Västerviks Simsällskap    35.37        1:13.44   
                     
 
Gren 15, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  KL  50m        Tid  Status 











 
Alexander Löfqvist  1999  Oskarshamns Simsällskap    27.82        58.00   
David Tallinger  1999  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    31.51        1:05.72   
Noah Svensson  1999  Värnamo Simsällskap    34.49        1:12.69   
Martin Mihalic  1999  Gnosjö Simsällskap    34.72        1:13.44   
Alex Östh  1999  Tranås Simsällskap    40.56        1:25.74   
                     
 
Gren 15, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  KL  50m        Tid  Status 











 
Filip Grimberg  1998  Hultsfreds Simsällskap    26.45        54.06  15-15 Åldersgrupp Rekord 
Erik Nicklasson  1998  Oskarshamns Simsällskap    27.41        56.73   
Arvid Karlsson  1998  Västerviks Simsällskap    28.84        1:00.46   
Ademir Silic  1998  Västerviks Simsällskap    28.76        1:01.09   
Andreas Fransson  1998  Nässjö SLS    30.52        1:04.44   
Joel Gunnarsson  1998  Emmaboda Simsällskap    32.29        1:07.95   
Zebastian Bondesson-Torgnusson  1998  Emmaboda Simsällskap    32.14        1:09.31   
                     
 
Gren 15, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  KL  50m        Tid  Status 











 
Oscar Sjöblad  1997  Västerviks Simsällskap    27.15        57.55   
Alfred Roos  1996  Nässjö SLS    27.73        58.42   
Adam Palmqvist  1997  Oskarshamns Simsällskap    29.50        1:02.51   
Anton Persson  1993  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    30.92        1:04.70   
Olle Janson  1996  Västerviks Simsällskap    32.71        1:07.85   
Anton Lundh  1996  Västerviks Simsällskap    33.53        1:09.93   
Hugo Milton  1995  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    39.55        1:22.52   
                     
 
Gren 16, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  KL  50m        Tid  Status 











 
Lisa Palmqvist  2000  Oskarshamns Simsällskap    33.67        1:09.99   
Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap    34.05        1:11.23   
Hanna Hellström  2000  Gnosjö Simsällskap    34.26        1:12.42   
Tilda Ragnarsson  2000  Västerviks Simsällskap    36.61        1:17.83   
Wilma Klaesson  2000  Emmaboda Simsällskap    37.14        1:18.81   
Tina Evertsson  2000  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    39.04        1:21.61   
Ellen Nilsson  2000  Värnamo Simsällskap    41.92        1:25.06   
Julia Lipic  2000  Hultsfreds Simsällskap    43.96        1:36.01   
Charlotte Todd  2000  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            DNF   
                     
 
Gren 16, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  KL  50m        Tid  Status 











 
Emma Roos  1999  Nässjö SLS    31.23        1:05.35   
Ellen Carlsson  1999  Hultsfreds Simsällskap    33.72        1:10.28   
Adina Eriksson  1999  Nässjö SLS    34.53        1:11.04   
Elin Nilsson  1999  Oskarshamns Simsällskap    34.15        1:11.13   
Kim Torkelsson  1999  Hultsfreds Simsällskap    34.16        1:12.61   
Caroline Sevcik  1999  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    35.59        1:13.96   
Wilma Holmér  1999  Värnamo Simsällskap    38.24        1:20.62   
                     
 
Gren 16, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  KL  50m        Tid  Status 











 
Emelie Fernholm  1998  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    31.34        1:05.13   
Maria Björnberg  1998  Västerviks Simsällskap    33.32        1:11.23   
Emma Juneskog  1998  Hultsfreds Simsällskap    34.17        1:11.79   
Ellen Ullman  1998  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    36.93        1:18.33   
                     
 
Gren 16, 100m Frisim Damer, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  KL  50m        Tid  Status 











 
Fanny Trollstad  1997  Värnamo Simsällskap    29.04        1:00.01   
Mathilda Gärdesmed  1994  Värnamo Simsällskap    29.16        1:01.38   
Johanna Skoglund  1996  Västerviks Simsällskap    29.73        1:01.72   
Linnea Waldemarsson  1996  Hultsfreds Simsällskap    30.24        1:03.27   
Märta Westberg  1996  Västerviks Simsällskap    31.52        1:05.66   
Sofia Adolfsson  1994  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    31.69        1:06.43   
Frida Persson  1996  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    33.37        1:09.76   
Elin Ohlsén  1997  Västerviks Simsällskap    34.17        1:12.08   
Nellie Kronmar  1997  Emmaboda Simsällskap    40.15        1:26.07   
                     
 
Gren 17, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  KL          Tid  Status 











 
Erik Stensson  2002  Värnamo Simsällskap            31.33   
Lowe Hedqvist  2003  Hvetlanda Simsällskap            38.64   
William Axelsson  2002  Hultsfreds Simsällskap            39.35   
Anton Bäckman  2003  Värnamo Simsällskap            39.86   
Henrik Duong  2003  Oskarshamns Simsällskap            40.09   
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap            40.53   
Carl Löfgren  2003  Oskarshamns Simsällskap            40.79   
Oskar Lindemalm  2002  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            42.08   
Hugo Ringblom  2004  Värnamo Simsällskap            43.26   
10  Oscar Johnsson  2002  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            44.99   
11  Tim Johansson  2002  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            45.05   
12  Linus Gildert  2003  Hvetlanda Simsällskap            45.37   
13  Christoffer Torkelsson  2002  Hultsfreds Simsällskap            46.70   
Alex Sevcik  2002  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            DSQ   
Joakim Jönsson  2003  Västerviks Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  KL          Tid  Status 











 
Edvin Torlakovic  2001  Västerviks Simsällskap            31.96   
Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap            35.13   
Filip Vukovic  2001  Oskarshamns Simsällskap            37.78   
Adam Tallinger  2001  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            38.64   
Isak Eriksson  2001  Nässjö SLS            40.41   
                     
 
Gren 18, 50m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  KL          Tid  Status 











 
Jazmina Hedqvist  2002  Hvetlanda Simsällskap            34.33   
Lovisa Svensson  2002  Värnamo Simsällskap            38.18   
Hanna Mirkhan  2003  Värnamo Simsällskap            38.58   
Ella Haraldsson  2003  Hvetlanda Simsällskap            40.11   
Lisa Flaa  2002  Nässjö SLS            40.14   
Tuva Jansson  2003  Västerviks Simsällskap            40.43   
Alice Oscarsson  2002  Västerviks Simsällskap            41.27   
Saga Bergqvist  2002  Värnamo Simsällskap            41.50   
Siri Bälter  2004  Värnamo Simsällskap            42.04   
10  Mira Grimvall  2002  Västerviks Simsällskap            42.76   
11  Natalie Pettersson  2003  Värnamo Simsällskap            44.21   
12  Felicia Andersson  2002  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            44.97   
13  Kajsa Axelsson  2003  Värnamo Simsällskap            46.93   
14  Kajsa Holm Schenberg  2003  Tranås Simsällskap            47.76   
15  Evelina Johnsson  2004  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            53.77   
16  Märta Engborg  2004  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            56.18   
                     
 
Gren 18, 50m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  KL          Tid  Status 











 
Paula Wiberg-Jansson  2001  Nyköpings Simsällskap            34.54   
Emelie Danielsson  2001  Hultsfreds Simsällskap            34.61   
Lisa Andersson  2001  Emmaboda Simsällskap            34.64   
Thea Ekström  2001  Västerviks Simsällskap            34.68   
Felicia Claesén  2001  Västerviks Simsällskap            36.71   
Lisa Sommehed  2001  Gnosjö Simsällskap            37.26   
Linnéa Skärkarl  2001  Oskarshamns Simsällskap            38.24   
Maria Duong  2001  Oskarshamns Simsällskap            38.52   
Lisa Ullman  2001  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            39.27   
10  Matilda Johansson  2001  Oskarshamns Simsällskap            40.02   
11  Saga Friberg  2001  Tranås Simsällskap            42.58   
12  Rebecca Bramgren Abraham  2001  Värnamo Simsällskap            42.62   
                     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  KL  50m        Tid  Status 











 
Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap    37.61        1:19.64   
Robert Westring  2000  Västerviks Simsällskap    41.13        1:26.51   
William Fernholm  2000  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    40.92        1:26.57   
Robin Pettersson  2000  Värnamo Simsällskap    43.35        1:31.05   
Jesper Jönsson  2000  Västerviks Simsällskap    44.96        1:35.57   
Herman Johansson  2000  Hultsfreds Simsällskap    45.38        1:37.39   
Axel Björnberg  2000  Västerviks Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  KL  50m        Tid  Status 











 
Alexander Löfqvist  1999  Oskarshamns Simsällskap    36.38        1:17.19   
David Tallinger  1999  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    47.61        1:39.86   
Martin Mihalic  1999  Gnosjö Simsällskap    47.75        1:42.81   
Noah Svensson  1999  Värnamo Simsällskap    49.00        1:43.61   
                     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  KL  50m        Tid  Status 











 
Filip Grimberg  1998  Hultsfreds Simsällskap    35.21        1:13.74  15-15 Åldersgrupp Rekord 
Erik Nicklasson  1998  Oskarshamns Simsällskap    36.30        1:17.66   
Joel Gunnarsson  1998  Emmaboda Simsällskap    39.72        1:23.99   
Ademir Silic  1998  Västerviks Simsällskap    40.22        1:26.64   
Andreas Fransson  1998  Nässjö SLS    41.51        1:27.63   
Arvid Karlsson  1998  Västerviks Simsällskap    41.84        1:29.46   
Zebastian Bondesson-Torgnusson  1998  Emmaboda Simsällskap    44.54        1:35.89   
                     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  KL  50m        Tid  Status 











 
Alfred Roos  1996  Nässjö SLS    35.09        1:14.99   
Adam Palmqvist  1997  Oskarshamns Simsällskap    37.19        1:17.00   
Oscar Sjöblad  1997  Västerviks Simsällskap    36.42        1:17.46   
Anton Persson  1993  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    41.10        1:29.81   
Olle Janson  1996  Västerviks Simsällskap    42.29        1:32.08   
Anton Lundh  1996  Västerviks Simsällskap    42.79        1:32.18   
Hugo Milton  1995  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    51.06        1:47.44   
                     
 
Gren 20, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  KL  50m        Tid  Status 











 
Lisa Palmqvist  2000  Oskarshamns Simsällskap    40.57        1:24.86  13-13 Åldersgrupp Rekord 
Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap    42.82        1:32.07   
Hanna Hellström  2000  Gnosjö Simsällskap    43.37        1:35.27   
Tilda Ragnarsson  2000  Västerviks Simsällskap    47.14        1:40.07   
Charlotte Todd  2000  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    47.51        1:41.73   
Tina Evertsson  2000  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    48.07        1:42.91   
Wilma Klaesson  2000  Emmaboda Simsällskap    51.39        1:50.38   
Ellen Nilsson  2000  Värnamo Simsällskap    54.91        1:54.05   
Julia Lipic  2000  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  KL  50m        Tid  Status 











 
Adina Eriksson  1999  Nässjö SLS    40.36        1:25.26  14-14 Åldersgrupp Rekord 
Emma Roos  1999  Nässjö SLS    41.55        1:27.76   
Ellen Carlsson  1999  Hultsfreds Simsällskap    42.96        1:31.11   
Elin Nilsson  1999  Oskarshamns Simsällskap    46.03        1:36.88   
Wilma Holmér  1999  Värnamo Simsällskap    48.87        1:41.28   
Kim Torkelsson  1999  Hultsfreds Simsällskap    47.68        1:41.56   
Caroline Sevcik  1999  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    49.32        1:45.22   
                     
 
Gren 20, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  KL  50m        Tid  Status 











 
Emelie Fernholm  1998  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    41.95        1:30.50   
Emma Juneskog  1998  Hultsfreds Simsällskap    42.67        1:31.42   
Ellen Ullman  1998  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    43.04        1:32.77   
Maria Björnberg  1998  Västerviks Simsällskap    43.43        1:33.08   
                     
 
Gren 20, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  KL  50m        Tid  Status 











 
Mathilda Gärdesmed  1994  Värnamo Simsällskap    37.83        1:18.96  16-999 Åldersgrupp Rekord 
Fanny Trollstad  1997  Värnamo Simsällskap    40.15        1:24.26  16-999 Åldersgrupp Rekord 
Linnea Waldemarsson  1996  Hultsfreds Simsällskap    40.08        1:25.68   
Märta Westberg  1996  Västerviks Simsällskap    40.95        1:26.42   
Johanna Skoglund  1996  Västerviks Simsällskap    41.40        1:26.56   
Sofia Adolfsson  1994  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    41.83        1:28.69   
Elin Ohlsén  1997  Västerviks Simsällskap    43.87        1:33.80   
Frida Persson  1996  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    44.28        1:34.49   
Nellie Kronmar  1997  Emmaboda Simsällskap    53.00        1:53.63   
                     
 
Gren 21, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  KL          Tid  Status 











 
Erik Stensson  2002  Värnamo Simsällskap            42.69  0-11 Åldersgrupp Rekord 
Henrik Duong  2003  Oskarshamns Simsällskap            49.87   
Joakim Jönsson  2003  Västerviks Simsällskap            51.96   
Lowe Hedqvist  2003  Hvetlanda Simsällskap            52.42   
Carl Löfgren  2003  Oskarshamns Simsällskap            54.04   
Alex Sevcik  2002  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            54.57   
Linus Gildert  2003  Hvetlanda Simsällskap            54.82   
Oskar Lindemalm  2002  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            56.45   
Anton Bäckman  2003  Värnamo Simsällskap            56.96   
10  Arvid Wahlgren  2003  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            59.10   
11  Tim Johansson  2002  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            1:00.82   
12  Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap            1:01.63   
13  Hugo Ringblom  2004  Värnamo Simsällskap            1:03.11   
14  Christoffer Torkelsson  2002  Hultsfreds Simsällskap            1:03.20   
Oscar Johnsson  2002  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            DSQ   
William Axelsson  2002  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  KL          Tid  Status 











 
Edvin Torlakovic  2001  Västerviks Simsällskap            38.68  12-12 Åldersgrupp Rekord 
Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap            48.06   
Isak Eriksson  2001  Nässjö SLS            51.24   
Filip Vukovic  2001  Oskarshamns Simsällskap            51.65   
Adam Tallinger  2001  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            1:03.80   
                     
 
Gren 22, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  KL          Tid  Status 











 
Jazmina Hedqvist  2002  Hvetlanda Simsällskap            42.84  0-11 Åldersgrupp Rekord 
Mira Grimvall  2002  Västerviks Simsällskap            49.15   
Lisa Flaa  2002  Nässjö SLS            50.66   
Saga Bergqvist  2002  Värnamo Simsällskap            51.47   
Ella Haraldsson  2003  Hvetlanda Simsällskap            52.64   
Tuva Jansson  2003  Västerviks Simsällskap            52.67   
Alice Oscarsson  2002  Västerviks Simsällskap            53.58   
Lovisa Svensson  2002  Värnamo Simsällskap            53.74   
Iris Skillermark  2002  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            56.18   
10  Hanna Mirkhan  2003  Värnamo Simsällskap            56.50   
11  Natalie Pettersson  2003  Värnamo Simsällskap            57.40   
12  Siri Bälter  2004  Värnamo Simsällskap            57.43   
13  Kajsa Holm Schenberg  2003  Tranås Simsällskap            58.14   
14  Kajsa Axelsson  2003  Värnamo Simsällskap            59.64   
15  Märta Engborg  2004  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            59.99   
Evelina Johnsson  2004  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            DSQ   
Felicia Andersson  2002  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            DSQ   
                     
 
Gren 22, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  KL          Tid  Status 











 
Lisa Andersson  2001  Emmaboda Simsällskap            41.89   
Thea Ekström  2001  Västerviks Simsällskap            42.96   
Maria Duong  2001  Oskarshamns Simsällskap            45.66   
Felicia Claesén  2001  Västerviks Simsällskap            45.95   
Paula Wiberg-Jansson  2001  Nyköpings Simsällskap            48.32   
Linnéa Skärkarl  2001  Oskarshamns Simsällskap            48.93   
Matilda Johansson  2001  Oskarshamns Simsällskap            49.21   
Emelie Danielsson  2001  Hultsfreds Simsällskap            49.60   
Lisa Sommehed  2001  Gnosjö Simsällskap            49.94   
10  Lisa Ullman  2001  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            50.00   
11  Saga Friberg  2001  Tranås Simsällskap            56.61   
Rebecca Bramgren Abraham  2001  Värnamo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 4*100m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  KL  50m  100m      Tid  Status 











 
Västervik Herrar  Västerviks Simsällskap            4:40.48   
  Arvid Karlsson  1998      35.74  1:12.82      1:12.82   
  Erik Ohlsén  2000      36.80  1:19.26      2:32.08   
  Oscar Sjöblad  1997      29.20  1:06.89      3:38.97   
  Ademir Silic  1998      28.94  1:01.51      4:40.48   
                     
Västervik Herrar Lag 1  Västerviks Simsällskap            5:18.86   
  Jesper Jönsson  2000      41.45  1:23.59      1:23.59   
  Edvin Torlakovic  2001      41.87  1:28.74      2:52.33   
  Olle Janson  1996      34.23  1:14.44      4:06.77   
  Axel Björnberg  2000      32.07  1:12.09      5:18.86   
                     
Eksjö SLS Herrar  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            5:25.76   
  Anton Persson  1993      37.07  1:15.51      1:15.51   
  William Fernholm  2000      39.95  1:28.06      2:43.57   
  David Tallinger  1999      37.68  1:21.22      4:04.79   
  Hugo Milton  1995      37.88  1:20.97      5:25.76   
                     
Värnamo SS Herrar  1999  Värnamo Simsällskap            5:53.17   
  Erik Stensson  2002      37.55  1:17.63      1:17.63   
  Noah Svensson  1999      47.03  1:43.70      3:01.33   
  Robin Pettersson  2000      34.87  1:16.64      4:17.97   
  Anton Bäckman  2003      42.31  1:35.20      5:53.17   
                     
                     
 
Gren 24, 4*100m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  KL  50m  100m      Tid  Status 











 
Västervik Damer [1996]  1996  Västerviks Simsällskap            5:04.78   
  Johanna Skoglund  1996      34.76  1:12.71      1:12.71   
  Märta Westberg  1996      40.10  1:24.31      2:37.02   
  Elin Ohlsén  1997      34.14  1:18.21      3:55.23   
  Maria Björnberg  1998      32.67  1:09.55      5:04.78   
                     
Eksjö SLS Damer  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            5:11.72   
  Frida Persson  1996      38.66  1:19.78      1:19.78   
  Ellen Ullman  1998      42.94  1:32.52      2:52.30   
  Sofia Adolfsson  1994      34.31  1:14.74      4:07.04   
  Emelie Fernholm  1998      30.51  1:04.68      5:11.72   
                     
Värnamo SS Damer  Värnamo Simsällskap            5:14.64   
  Fanny Trollstad  1997      33.46  1:08.87      1:08.87   
  Wilma Holmér  1999      45.41  1:38.25      2:47.12   
  Mathilda Gärdesmed  1994      29.58  1:05.21      3:52.33   
  Ellen Nilsson  2000      39.91  1:22.31      5:14.64   
                     
Hultsfred Damer  Hultsfreds Simsällskap            5:17.54   
  Kim Torkelsson  1999      41.01  1:23.55      1:23.55   
  Emma Juneskog  1998      42.41  1:31.11      2:54.66   
  Linnea Waldemarsson  1996      33.64  1:12.87      4:07.53   
  Ellen Carlsson  1999      33.41  1:10.01      5:17.54   
                     
Oskarshamn Damer [1999]  1999  Oskarshamns Simsällskap            6:07.32   
  Elin Nilsson  1999      39.85  1:21.91      1:21.91   
  Maria Duong  2001      47.00  1:42.68      3:04.59   
  Lisa Palmqvist  2000      38.90  1:25.60      4:30.19   
  Matilda Johansson  2001      48.48  1:37.13      6:07.32   
                     
Eksjö SLS Damer Lag 2  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            6:27.51   
  Lisa Ullman  2001      50.84  1:45.78      1:45.78   
  Charlotte Todd  2000      47.58  1:45.66      3:31.44   
  Tina Evertsson  2000      45.54  1:41.78      5:13.22   
  Caroline Sevcik  1999      35.39  1:14.29      6:27.51   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  22 september 2013 
Licensierad till: Eksjö Sim- o Livräddnings SS  Utskriftstid  14:57