Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Olsbergs Mitt i Prick    Utskriftsdatum  20 september 2014   
  Tävlingsort  Eksjö    Utskriftstid  17:13   
  Arrangör  Eksjö SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 september 2014         
 
 
Gren 1, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hvetlanda Mix  Hvetlanda Simsällskap            2:23.48   
  Jazmina Hedqvist  2002      31.66        31.66   
  Linus Gildert  2003      36.40        1:08.06   
  Lowe Hedqvist  2003      37.43        1:45.49   
  Ella Haraldsson  2003      37.99        2:23.48   
                     
Oskarshamn Mix  2002  Oskarshamns Simsällskap            2:54.84   
  Ossian Lagström  2003      38.68        38.68   
  Saga Hjelm  2004      43.17        1:21.85   
  Algot Redborn  2004      42.98        2:04.83   
  Ebba Håkansson  2003      50.01        2:54.84   
                     
                     
 
Gren 2, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felicia Claesén  2001  Västerviks Simsällskap    33.97        1:11.57   
Thea Ekström  2001  Västerviks Simsällskap    35.04        1:13.41   
Maria Duong  2001  Oskarshamns Simsällskap    37.05        1:21.02   
Lisa Ullman  2001  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    39.94        1:25.00   
Lovisa Gustafsson  2001  Hvetlanda Simsällskap    42.09        1:32.36   
Matilda Johansson  2001  Oskarshamns Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 2, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tina Evertsson  2000  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    36.96        1:17.74   
Lovisa Persson  2000  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    39.06        1:23.27   
                     
 
Gren 2, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ellen Carlsson  1999  Hultsfreds Simsällskap    32.24        1:07.94   
Frida Berglund  1999  Ronneby Simsällskap    32.76        1:08.34   
Wera Berglin-Isokoski  1999  Ronneby Simsällskap    33.69        1:10.44   
Elin Nilsson  1999  Oskarshamns Simsällskap    34.46        1:12.88   
Kim Torkelsson  1999  Oskarshamns Simsällskap    35.40        1:15.42   
Caroline Sevcik  1999  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 24 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johanna Skoglund  1996  Västerviks Simsällskap    30.59        1:03.17   
Linnea Waldemarsson  1996  Hultsfreds Simsällskap    30.09        1:03.90   
Emelie Fernholm  1998  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    31.12        1:04.14   
Emma Juneskog  1998  Hultsfreds Simsällskap    32.75        1:09.74   
Maria Björnberg  1998  Västerviks Simsällskap    33.98        1:14.28   
Ellen Ullman  1998  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    36.64        1:17.27   
Nellie Kronmar  1997  Emmaboda Simsällskap    37.34        1:18.73   
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Edvin Torlakovic  2001  Västerviks Simsällskap    31.89        1:04.81   
Filip Vukovic  2001  Oskarshamns Simsällskap    35.04        1:12.74   
Adam Tallinger  2001  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    37.26        1:21.36   
Elias Fölling Barck  2001  Västerviks Simsällskap    40.97        1:29.98   
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap    28.29        59.19   
William Fernholm  2000  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    29.06        1:00.70   
Herman Johansson  2000  Hultsfreds Simsällskap    30.03        1:02.83   
Axel Björnberg  2000  Västerviks Simsällskap    31.71        1:06.11   
Jesper Jönsson  2000  Västerviks Simsällskap    33.02        1:09.39   
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Löfqvist  1999  Oskarshamns Simsällskap    27.29        55.54   
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 24 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oscar Sjöblad  1997  Västerviks Simsällskap    28.02        58.14   
Ademir Silic  1998  Västerviks Simsällskap    29.58        1:00.83   
Arvid Karlsson  1998  Västerviks Simsällskap    28.56        1:01.33   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tuva Jansson  2003  Västerviks Simsällskap            37.41   
Betiel Embaie  2003  Emmaboda Simsällskap            38.21   
Ella Haraldsson  2003  Hvetlanda Simsällskap            38.91   
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap            40.50   
Madicken Odeén  2003  Hvetlanda Simsällskap            41.24   
Saga Hjelm  2004  Oskarshamns Simsällskap            43.78   
Melisa Bahtagic  2005  Oskarshamns Simsällskap            48.05   
Evelina Johnsson  2004  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            50.76   
Alice Campbell  2003  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            52.11   
10  Ebba Håkansson  2003  Oskarshamns Simsällskap            53.10   
Märta Engborg  2004  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jazmina Hedqvist  2002  Hvetlanda Simsällskap            31.79   
Emelie Liljeblad  2002  Västerviks Simsällskap            35.53   
Mira Grimvall  2002  Västerviks Simsällskap            36.66   
Alva Haraldsson  2002  Hvetlanda Simsällskap            37.63   
Ida-Lee Fjelstrenius  2002  Västerviks Simsällskap            41.59   
                     
 
Gren 5, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Henrik Duong  2003  Oskarshamns Simsällskap            34.58   
Hannes Wrenne  2004  Ronneby Simsällskap            36.04   
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap            36.18   
Linus Gildert  2003  Hvetlanda Simsällskap            36.60   
Arvid Svensson  2003  Ronneby Simsällskap            37.93   
Ossian Lagström  2003  Oskarshamns Simsällskap            38.26   
Sebastian Flores  2004  Hvetlanda Simsällskap            38.60   
Joakim Jönsson  2003  Västerviks Simsällskap            39.84   
Melwin Axelsson  2005  Hultsfreds Simsällskap            41.99   
10  Algot Redborn  2004  Oskarshamns Simsällskap            45.10   
Lowe Hedqvist  2003  Hvetlanda Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Lindemalm  2002  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            36.24   
William Axelsson  2002  Hultsfreds Simsällskap            36.54   
Max Sandqvist  2002  Ronneby Simsällskap            38.49   
Oscar Johnsson  2002  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            38.89   
Christoffer Torkelsson  2002  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lovisa Persson  2000  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    40.61        1:29.13   
                     
 
Gren 6, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Frida Berglund  1999  Ronneby Simsällskap    35.51        1:17.03   
Ellen Carlsson  1999  Hultsfreds Simsällskap    36.96        1:21.42   
Wera Berglin-Isokoski  1999  Ronneby Simsällskap    38.26        1:26.31   
Elin Nilsson  1999  Oskarshamns Simsällskap    41.76        1:32.28   
Caroline Sevcik  1999  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    39.27        1:32.81   
Kim Torkelsson  1999  Oskarshamns Simsällskap    43.59        1:37.60   
                     
 
Gren 6, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 24 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emelie Fernholm  1998  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    32.83        1:10.69   
Linnea Waldemarsson  1996  Hultsfreds Simsällskap    33.13        1:14.19   
Maria Björnberg  1998  Västerviks Simsällskap    36.74        1:26.63   
Emma Juneskog  1998  Hultsfreds Simsällskap    37.56        1:27.57   
Ellen Ullman  1998  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    44.09        1:36.05   
Nellie Kronmar  1997  Emmaboda Simsällskap    45.56        1:39.18   
                     
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Edvin Torlakovic  2001  Västerviks Simsällskap    36.98        1:19.91   
                     
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap    31.58        1:07.63   
Axel Björnberg  2000  Västerviks Simsällskap    32.47        1:11.30   
William Fernholm  2000  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    34.82        1:15.12   
Herman Johansson  2000  Hultsfreds Simsällskap    34.37        1:21.04   
                     
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Löfqvist  1999  Oskarshamns Simsällskap    29.94        1:03.73   
                     
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 24 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oscar Sjöblad  1997  Västerviks Simsällskap    30.37        1:03.99   
Ademir Silic  1998  Västerviks Simsällskap    31.06        1:07.43   
                     
 
Gren 8, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Haraldsson  2003  Hvetlanda Simsällskap            45.80   
Tuva Jansson  2003  Västerviks Simsällskap            46.45   
                     
 
Gren 8, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jazmina Hedqvist  2002  Hvetlanda Simsällskap            34.29   
Mira Grimvall  2002  Västerviks Simsällskap            40.59   
Emelie Liljeblad  2002  Västerviks Simsällskap            43.57   
Alva Haraldsson  2002  Hvetlanda Simsällskap            49.44   
                     
 
Gren 9, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Henrik Duong  2003  Oskarshamns Simsällskap            39.32   
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap            42.75   
Linus Gildert  2003  Hvetlanda Simsällskap            47.05   
Hannes Wrenne  2004  Ronneby Simsällskap            48.02   
Ossian Lagström  2003  Oskarshamns Simsällskap            49.35   
Lowe Hedqvist  2003  Hvetlanda Simsällskap            57.80   
Arvid Svensson  2003  Ronneby Simsällskap            DSQ   
Melwin Axelsson  2005  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Axelsson  2002  Hultsfreds Simsällskap            45.19   
Alex Sevcik  2002  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            47.87   
Max Sandqvist  2002  Ronneby Simsällskap            58.48   
                     
 
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Edvin Torlakovic  2001  Västerviks Simsällskap    37.15        1:15.10   
Filip Vukovic  2001  Oskarshamns Simsällskap    41.73        1:27.10   
Elias Fölling Barck  2001  Västerviks Simsällskap    48.36        1:39.78   
Adam Tallinger  2001  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    49.04        1:40.55   
                     
 
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap    33.73        1:09.59   
Axel Björnberg  2000  Västerviks Simsällskap    35.42        1:13.79   
William Fernholm  2000  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    36.18        1:15.16   
Jesper Jönsson  2000  Västerviks Simsällskap    37.65        1:17.86   
Herman Johansson  2000  Hultsfreds Simsällskap    38.14        1:18.75   
                     
 
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Löfqvist  1999  Oskarshamns Simsällskap    34.21        1:08.90   
                     
 
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 24 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oscar Sjöblad  1997  Västerviks Simsällskap    33.72        1:07.88   
Arvid Karlsson  1998  Västerviks Simsällskap    35.86        1:14.92   
Ademir Silic  1998  Västerviks Simsällskap    36.31        1:15.61   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felicia Claesén  2001  Västerviks Simsällskap    42.11        1:24.32   
Matilda Johansson  2001  Oskarshamns Simsällskap    42.65        1:26.23   
Maria Duong  2001  Oskarshamns Simsällskap    43.75        1:32.02   
Lisa Ullman  2001  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    46.59        1:34.09   
Thea Ekström  2001  Västerviks Simsällskap    43.27        1:34.16   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lovisa Persson  2000  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    43.15        1:26.54   
Tina Evertsson  2000  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    44.29        1:31.05   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Frida Berglund  1999  Ronneby Simsällskap    38.30        1:18.85   
Elin Nilsson  1999  Oskarshamns Simsällskap    39.82        1:22.28   
Caroline Sevcik  1999  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    40.57        1:23.15   
Ellen Carlsson  1999  Hultsfreds Simsällskap    40.49        1:23.88   
Kim Torkelsson  1999  Oskarshamns Simsällskap    41.56        1:26.96   
Wera Berglin-Isokoski  1999  Ronneby Simsällskap    42.43        1:27.43   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 24 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johanna Skoglund  1996  Västerviks Simsällskap    35.38        1:11.98   
Linnea Waldemarsson  1996  Hultsfreds Simsällskap    34.97        1:12.83   
Emelie Fernholm  1998  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    36.33        1:14.57   
Emma Juneskog  1998  Hultsfreds Simsällskap    39.64        1:21.75   
Maria Björnberg  1998  Västerviks Simsällskap    41.86        1:26.69   
Ellen Ullman  1998  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    43.81        1:28.98   
Nellie Kronmar  1997  Emmaboda Simsällskap    50.10        1:41.05   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap            39.79   
Henrik Duong  2003  Oskarshamns Simsällskap            40.59   
Hannes Wrenne  2004  Ronneby Simsällskap            43.93   
Lowe Hedqvist  2003  Hvetlanda Simsällskap            46.05   
Arvid Svensson  2003  Ronneby Simsällskap            47.01   
Sebastian Flores  2004  Hvetlanda Simsällskap            47.13   
Ossian Lagström  2003  Oskarshamns Simsällskap            47.31   
Linus Gildert  2003  Hvetlanda Simsällskap            48.73   
Joakim Jönsson  2003  Västerviks Simsällskap            49.06   
10  Melwin Axelsson  2005  Hultsfreds Simsällskap            49.14   
11  Algot Redborn  2004  Oskarshamns Simsällskap            51.40   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alex Sevcik  2002  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            41.95   
William Axelsson  2002  Hultsfreds Simsällskap            44.52   
Max Sandqvist  2002  Ronneby Simsällskap            44.92   
Oskar Lindemalm  2002  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            46.09   
Christoffer Torkelsson  2002  Hultsfreds Simsällskap            54.66   
Oscar Johnsson  2002  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            DSQ   
                     
 
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tuva Jansson  2003  Västerviks Simsällskap            45.88   
Betiel Embaie  2003  Emmaboda Simsällskap            46.19   
Ella Haraldsson  2003  Hvetlanda Simsällskap            46.83   
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap            47.75   
Saga Hjelm  2004  Oskarshamns Simsällskap            53.41   
Evelina Johnsson  2004  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            53.63   
Madicken Odeén  2003  Hvetlanda Simsällskap            55.51   
Ebba Håkansson  2003  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
Melisa Bahtagic  2005  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jazmina Hedqvist  2002  Hvetlanda Simsällskap            38.29   
Mira Grimvall  2002  Västerviks Simsällskap            41.67   
Alva Haraldsson  2002  Hvetlanda Simsällskap            45.83   
Ida-Lee Fjelstrenius  2002  Västerviks Simsällskap            49.51   
Emelie Liljeblad  2002  Västerviks Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Edvin Torlakovic  2001  Västerviks Simsällskap    37.02        1:16.26   
Filip Vukovic  2001  Oskarshamns Simsällskap    45.37        1:33.94   
Elias Fölling Barck  2001  Västerviks Simsällskap    51.99        1:51.42   
Adam Tallinger  2001  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            DSQ   
                     
 
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap    34.89        1:14.52   
William Fernholm  2000  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    38.13        1:21.62   
Herman Johansson  2000  Hultsfreds Simsällskap    41.94        1:29.99   
Jesper Jönsson  2000  Västerviks Simsällskap    45.23        1:33.97   
                     
 
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Löfqvist  1999  Oskarshamns Simsällskap    35.61        1:14.63   
                     
 
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 24 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oscar Sjöblad  1997  Västerviks Simsällskap    36.50        1:17.28   
                     
 
Gren 15, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Thea Ekström  2001  Västerviks Simsällskap    39.84        1:24.93   
Felicia Claesén  2001  Västerviks Simsällskap    42.21        1:30.29   
Maria Duong  2001  Oskarshamns Simsällskap    44.09        1:32.62   
Matilda Johansson  2001  Oskarshamns Simsällskap    47.65        1:39.90   
Lisa Ullman  2001  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    48.60        1:41.66   
Lovisa Gustafsson  2001  Hvetlanda Simsällskap    46.11        1:43.31   
                     
 
Gren 15, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tina Evertsson  2000  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    47.36        1:40.88   
Lovisa Persson  2000  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            DSQ   
                     
 
Gren 15, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ellen Carlsson  1999  Hultsfreds Simsällskap    41.45        1:29.46   
Wera Berglin-Isokoski  1999  Ronneby Simsällskap    45.78        1:37.15   
Elin Nilsson  1999  Oskarshamns Simsällskap    46.31        1:39.09   
Kim Torkelsson  1999  Oskarshamns Simsällskap    48.04        1:44.30   
                     
 
Gren 15, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 24 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnea Waldemarsson  1996  Hultsfreds Simsällskap    40.27        1:25.41   
Emma Juneskog  1998  Hultsfreds Simsällskap    40.26        1:25.43   
Johanna Skoglund  1996  Västerviks Simsällskap    41.62        1:26.31   
Ellen Ullman  1998  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    44.82        1:35.14   
Maria Björnberg  1998  Västerviks Simsällskap    45.16        1:38.37   
Nellie Kronmar  1997  Emmaboda Simsällskap    50.57        1:45.89   
                     
 
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hannes Wrenne  2004  Ronneby Simsällskap            46.03   
Henrik Duong  2003  Oskarshamns Simsällskap            46.14   
Joakim Jönsson  2003  Västerviks Simsällskap            50.58   
Sebastian Flores  2004  Hvetlanda Simsällskap            51.20   
Linus Gildert  2003  Hvetlanda Simsällskap            51.37   
Ossian Lagström  2003  Oskarshamns Simsällskap            51.96   
Lowe Hedqvist  2003  Hvetlanda Simsällskap            52.13   
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap            53.90   
Arvid Svensson  2003  Ronneby Simsällskap            54.61   
10  Algot Redborn  2004  Oskarshamns Simsällskap            55.34   
                     
 
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Lindemalm  2002  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            48.67   
Alex Sevcik  2002  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            49.57   
Max Sandqvist  2002  Ronneby Simsällskap            50.86   
Oscar Johnsson  2002  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            57.55   
Christoffer Torkelsson  2002  Hultsfreds Simsällskap            58.93   
William Axelsson  2002  Hultsfreds Simsällskap            1:14.78   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tuva Jansson  2003  Västerviks Simsällskap            49.06   
Ella Haraldsson  2003  Hvetlanda Simsällskap            50.27   
Betiel Embaie  2003  Emmaboda Simsällskap            50.99   
Märta Engborg  2004  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            52.87   
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap            54.79   
Saga Hjelm  2004  Oskarshamns Simsällskap            56.75   
Madicken Odeén  2003  Hvetlanda Simsällskap            56.76   
Alice Campbell  2003  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            58.40   
Melisa Bahtagic  2005  Oskarshamns Simsällskap            1:03.01   
10  Ebba Håkansson  2003  Oskarshamns Simsällskap            1:09.19   
Evelina Johnsson  2004  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jazmina Hedqvist  2002  Hvetlanda Simsällskap            40.93   
Mira Grimvall  2002  Västerviks Simsällskap            43.73   
Emelie Liljeblad  2002  Västerviks Simsällskap            48.24   
Alva Haraldsson  2002  Hvetlanda Simsällskap            50.98   
Iris Skillermark  2002  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            51.79   
                     
 
Gren 18, 4X100m Frisim Mixed, Finaler 24 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Västervik Mix [1990]  1990  Västerviks Simsällskap            4:19.45   
  Erik Ohlsén  2000      28.56  59.36      59.36   
  Oscar Sjöblad  1997      27.27  57.87      1:57.23   
  Johanna Skoglund  1996      30.70  1:03.94      3:01.17   
  Emelie Liljeblad  2002      36.78  1:18.28      4:19.45   
                     
Västervik Mix Lag 3  1990  Västerviks Simsällskap            4:29.67   
  Ademir Silic  1998      29.33  1:01.10      1:01.10   
  Felicia Claesén  2001      34.18  1:11.60      2:12.70   
  Maria Björnberg  1998      33.96  1:13.01      3:25.71   
  Edvin Torlakovic  2001      30.63  1:03.96      4:29.67   
                     
Oskarshamn Mix Lag 1  1990  Oskarshamns Simsällskap            4:41.63   
  Alexander Löfqvist  1999      28.10  58.21      58.21   
  Kim Torkelsson  1999      35.50  1:15.50      2:13.71   
  Elin Nilsson  1999      34.62  1:14.04      3:27.75   
  Filip Vukovic  2001      34.86  1:13.88      4:41.63   
                     
Västervik Mix Lag 2  1990  Västerviks Simsällskap            4:52.14   
  Arvid Karlsson  1998      28.84  1:02.64      1:02.64   
  Thea Ekström  2001      35.82  1:18.06      2:20.70   
  Jesper Jönsson  2000      32.62  1:09.13      3:29.83   
  Mira Grimvall  2002      38.24  1:22.31      4:52.14   
                     
Eksjö Mix 1  1990  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            4:52.34   
  William Fernholm  2000      30.35  1:03.86      1:03.86   
  Caroline Sevcik  1999      33.43  1:12.22      2:16.08   
  Alex Sevcik  2002      42.13  1:31.52      3:47.60   
  Emelie Fernholm  1998      30.87  1:04.74      4:52.34   
                     
Oskarshamn Mix Lag 2  1990  Oskarshamns Simsällskap            5:27.48   
  Matilda Johansson  2001      39.38  1:21.88      1:21.88   
  Maria Duong  2001      39.42  1:22.52      2:44.40   
  Viktor Henrysson  2003      39.01  1:22.13      4:06.53   
  Henrik Duong  2003      38.84  1:20.95      5:27.48   
                     
Eksjö Mix 2  1990  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            5:33.93   
  Oskar Lindemalm  2002      39.72  1:24.01      1:24.01   
  Tina Evertsson  2000      37.53  1:18.92      2:42.93   
  Oscar Johnsson  2002      43.09  1:32.87      4:15.80   
  Ellen Ullman  1998      36.96  1:18.13      5:33.93   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  20 september 2014 
Licensierad till: Eksjö Sim- o Livräddnings SS  Utskriftstid  17:13