Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Olsbergs Mitt i Prick    Utskriftsdatum  19 september 2015   
  Tävlingsort  Eksjö    Utskriftstid  18:16   
  Arrangör  Eksjö SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 september 2015         
 
 
Gren 1, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hvetlanda Mix  Hvetlanda Simsällskap            2:17.72   
  Ella Haraldsson  2003      33.63        33.63   
  Lowe Hedqvist  2003      35.30        1:08.93   
  Tindra Åkerblom  2003      35.70        1:44.63   
  Sebastian Florez  2004      33.09        2:17.72   
                     
Oskarshamn Mix 1  Oskarshamns Simsällskap            2:25.91   
  Viktor Henrysson  2003      30.94        30.94   
  Ebba Håkansson  2003      44.25        1:15.19   
  Henrik Duong  2003      32.40        1:47.59   
  Nora Björklund  2003      38.32        2:25.91   
                     
Hvetlanda Mix 2  Hvetlanda Simsällskap            2:33.83   
  Linus Gildert  2003      35.73        35.73   
  Vilma Fransson  2004      43.21        1:18.94   
  Madicken Odeén  2003      40.27        1:59.21   
  Pontus Fransson  2003      34.62        2:33.83   
                     
Oskarshamn Mix 2  Oskarshamns Simsällskap            2:35.13   
  Ossian Lagström  2003      34.27        34.27   
  Edvin Karlsson  2004      41.71        1:15.98   
  Johanna Fransson  2004      40.29        1:56.27   
  Saga Hjelm  2004      38.86        2:35.13   
                     
Hultsfred Mix  Hultsfreds Simsällskap            2:43.74   
  Emilia Lundgren  2004      42.69        42.69   
  Oscar Helander  2004      46.51        1:29.20   
  Ellen Havskog  2005      37.93        2:07.13   
  Melwin Axelsson  2005      36.61        2:43.74   
                     
                     
 
Gren 2, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Stina Pernius  2002  Oskarshamns Simsällskap    32.69        1:09.60   
Lisa Flaa  2002  Nässjö SLS    34.78        1:12.35   
Emelie Liljeblad  2002  Västerviks Simsällskap    35.75        1:16.19   
Mira Grimvall  2002  Västerviks Simsällskap    35.89        1:17.08   
Alva Haraldsson  2002  Hvetlanda Simsällskap    36.87        1:18.05   
Ida-Lee Fjelstrenius  2002  Västerviks Simsällskap    41.11        1:25.40   
Hanna Liliequist  2002  Västerviks Simsällskap    41.73        1:29.15   
Ellen Augustini  2002  Västerviks Simsällskap    42.82        1:30.79   
Iris Skillermark  2002  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    41.55        1:32.59   
10  Julia Helleblad  2002  Västerviks Simsällskap    50.08        1:50.14   
                     
 
Gren 2, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felicia Claesén  2001  Västerviks Simsällskap    31.83        1:06.92   
Thea Ekström  2001  Västerviks Simsällskap    33.48        1:10.41   
Maria Duong  2001  Oskarshamns Simsällskap    35.37        1:15.66   
Lisa Ullman  2001  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    37.73        1:18.99   
Lovisa Gustafsson  2001  Hvetlanda Simsällskap    37.79        1:19.34   
Klara Wester  2001  Västerviks Simsällskap    37.77        1:22.26   
Manda Hedin  2001  Västerviks Simsällskap    37.93        1:26.41   
                     
 
Gren 2, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap    30.08        1:03.05   
Lovisa Persson  2000  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    35.31        1:15.90   
Tina Evertsson  2000  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    36.51        1:17.13   
Amanda Åkerblom  2000  Hvetlanda Simsällskap    44.64        1:35.96   
                     
 
Gren 2, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Juneskog  1998  Hultsfreds Simsällskap    32.26        1:09.85   
Elin Nilsson  1999  Oskarshamns Simsällskap    33.36        1:10.19   
Ellen Ullman  1998  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    33.85        1:11.02   
Maria Björnberg  1998  Västerviks Simsällskap    33.75        1:11.70   
Ellen Carlsson  1999  Hultsfreds Simsällskap    33.64        1:12.80   
Kim Torkelsson  1999  Oskarshamns Simsällskap    36.53        1:18.50   
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oskar Lindemalm  2002  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    34.12        1:11.85   
Petter Eriksen  2002  Oskarshamns Simsällskap    36.27        1:16.24   
Phillip Johansson  2002  Nässjö SLS    36.79        1:17.64   
Oscar Johnsson  2002  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    35.77        1:17.66   
Sten Quach  2002  Hvetlanda Simsällskap    38.41        1:24.25   
Christoffer Torkelsson  2002  Oskarshamns Simsällskap    42.39        1:28.50   
Albin Malmberg  2002  Hvetlanda Simsällskap    41.77        1:30.49   
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Edvin Torlakovic  2001  Västerviks Simsällskap    29.01        1:00.62   
Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap    29.21        1:02.02   
Filip Vukovic  2001  Oskarshamns Simsällskap    31.84        1:05.73   
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap    26.06        56.31   
Jonathan Myrlander  2000  Nässjö SLS    28.38        59.63   
Herman Johansson  2000  Hultsfreds Simsällskap    28.53        59.77   
Axel Björnberg  2000  Västerviks Simsällskap    29.39        1:03.17   
Victor Castenson  2000  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    30.25        1:03.82   
Jesper Jönsson  2000  Västerviks Simsällskap    32.38        1:06.77   
Gustav Ferlin  2000  Västerviks Simsällskap    42.92        1:32.47   
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oscar Sjöblad  1997  Västerviks Simsällskap    26.98        55.46   
Stefan Phung  1997  Oskarshamns Simsällskap    27.42        57.83   
Ademir Silic  1998  Västerviks Simsällskap    27.61        57.85   
Ivan Rabljenovic  1998  Oskarshamns Simsällskap    33.68        1:11.71   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nathalie Rahm  2004  Nässjö SLS            35.72   
Malin Flaa  2004  Nässjö SLS            37.47   
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap            37.56   
Clara Kuggvik  2005  Västerviks Simsällskap            38.17   
Selma Glamocanin  2005  Hvetlanda Simsällskap            39.91   
Alva Claesén  2004  Västerviks Simsällskap            40.40   
Johanna Fransson  2004  Oskarshamns Simsällskap            40.59   
Märta Engborg  2004  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            41.25   
Saga Franzen  2006  Hvetlanda Simsällskap            41.50   
10  Linnea Haraldsson  2005  Hvetlanda Simsällskap            41.89   
11  Saga Hjelm  2004  Oskarshamns Simsällskap            41.91   
12  Evelina Johnsson  2004  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            42.76   
13  Emilia Lundgren  2004  Hultsfreds Simsällskap            43.31   
14  Vilma Fransson  2004  Hvetlanda Simsällskap            43.50   
15  Melisa Bahtagic  2005  Oskarshamns Simsällskap            43.83   
16  Tilda Sundell  2005  Västerviks Simsällskap            44.28   
17  Cornelia Odeén  2005  Hvetlanda Simsällskap            46.25   
18  Alice Björnåker  2004  Hvetlanda Simsällskap            46.32   
19  Frida Liliequist  2004  Västerviks Simsällskap            46.45   
20  Jennifer Bogren  2006  Hultsfreds Simsällskap            46.91   
21  Maja Lundmark  2004  Västerviks Simsällskap            47.27   
22  Lisa Grimvall  2004  Västerviks Simsällskap            49.71   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nellie Myrlander  2003  Nässjö SLS            32.06   
Ella Haraldsson  2003  Hvetlanda Simsällskap            33.24   
Thea Jansson  2003  Nässjö SLS            33.87   
Lowa Appelberg  2003  Nässjö SLS            35.54   
Tindra Åkerblom  2003  Hvetlanda Simsällskap            38.53   
Madicken Odeén  2003  Hvetlanda Simsällskap            39.40   
Ebba Håkansson  2003  Oskarshamns Simsällskap            45.15   
Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simsällskap            47.17   
Alice Campbell  2003  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Ribe  2004  Nässjö SLS            32.95   
Sebastian Florez  2004  Hvetlanda Simsällskap            33.39   
Melwin Axelsson  2005  Hultsfreds Simsällskap            36.25   
Algot Redborn  2004  Oskarshamns Simsällskap            40.09   
Edvin Karlsson  2004  Oskarshamns Simsällskap            42.60   
Oscar Helander  2004  Hultsfreds Simsällskap            44.73   
Isac Uhre  2005  Oskarshamns Simsällskap            46.14   
Robin Vukovic  2005  Oskarshamns Simsällskap            46.28   
Shiraz Grigoryan  2004  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap            30.14   
Henrik Duong  2003  Oskarshamns Simsällskap            31.48   
Ossian Lagström  2003  Oskarshamns Simsällskap            33.42   
Linus Gildert  2003  Hvetlanda Simsällskap            35.92   
Pontus Fransson  2003  Hvetlanda Simsällskap            36.64   
Stefanos Gavriliidis  2003  Västerviks Simsällskap            38.24   
Jacob Nyström  2003  Oskarshamns Simsällskap            41.08   
Lowe Hedqvist  2003  Hvetlanda Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Stina Pernius  2002  Oskarshamns Simsällskap    37.40        1:19.20   
Lisa Flaa  2002  Nässjö SLS    41.17        1:31.55   
Mira Grimvall  2002  Västerviks Simsällskap    41.09        1:32.13   
Emelie Liljeblad  2002  Västerviks Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felicia Claesén  2001  Västerviks Simsällskap    35.98        1:19.41   
Thea Ekström  2001  Västerviks Simsällskap    37.32        1:20.80   
Klara Wester  2001  Västerviks Simsällskap    39.63        1:32.47   
Lisa Ullman  2001  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    42.92        1:34.98   
Maria Duong  2001  Oskarshamns Simsällskap    41.57        1:37.93   
                     
 
Gren 6, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap    33.08        1:12.68   
Lovisa Persson  2000  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    38.37        1:24.00   
Tina Evertsson  2000  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    41.24        1:31.06   
Amanda Åkerblom  2000  Hvetlanda Simsällskap    49.68        1:50.58   
                     
 
Gren 6, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Maria Björnberg  1998  Västerviks Simsällskap    36.25        1:26.78   
Emma Juneskog  1998  Hultsfreds Simsällskap    37.63        1:27.28   
Ellen Carlsson  1999  Hultsfreds Simsällskap    38.83        1:27.45   
Ellen Ullman  1998  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    40.64        1:28.82   
                     
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oskar Lindemalm  2002  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    42.23        1:32.66   
Oscar Johnsson  2002  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    46.40        1:42.53   
Phillip Johansson  2002  Nässjö SLS            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Edvin Torlakovic  2001  Västerviks Simsällskap    31.62        1:07.56   
Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap    34.16        1:14.90   
Filip Vukovic  2001  Oskarshamns Simsällskap    36.54        1:18.06   
                     
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap    28.86        1:02.86   
Axel Björnberg  2000  Västerviks Simsällskap    29.29        1:05.39   
Jonathan Myrlander  2000  Nässjö SLS    30.87        1:07.49   
Herman Johansson  2000  Hultsfreds Simsällskap    35.93        1:21.25   
                     
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 24 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oscar Sjöblad  1997  Västerviks Simsällskap    28.01        59.90   
Ademir Silic  1998  Västerviks Simsällskap    28.51        1:01.69   
Stefan Phung  1997  Oskarshamns Simsällskap    29.84        1:04.85   
                     
 
Gren 8, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nathalie Rahm  2004  Nässjö SLS            40.66   
Malin Flaa  2004  Nässjö SLS            46.33   
Selma Glamocanin  2005  Hvetlanda Simsällskap            51.04   
Clara Kuggvik  2005  Västerviks Simsällskap            51.97   
Melisa Bahtagic  2005  Oskarshamns Simsällskap            52.12   
Johanna Fransson  2004  Oskarshamns Simsällskap            52.55   
Vilma Fransson  2004  Hvetlanda Simsällskap            1:00.25   
Saga Franzen  2006  Hvetlanda Simsällskap            DNS   
Saga Hjelm  2004  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nellie Myrlander  2003  Nässjö SLS            35.55   
Ella Haraldsson  2003  Hvetlanda Simsällskap            38.42   
Thea Jansson  2003  Nässjö SLS            39.17   
Lowa Appelberg  2003  Nässjö SLS            39.65   
Tindra Åkerblom  2003  Hvetlanda Simsällskap            47.39   
Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simsällskap            47.62   
Madicken Odeén  2003  Hvetlanda Simsällskap            48.68   
Ebba Håkansson  2003  Oskarshamns Simsällskap            1:00.53   
                     
 
Gren 9, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Ribe  2004  Nässjö SLS            39.73   
Sebastian Florez  2004  Hvetlanda Simsällskap            42.98   
Melwin Axelsson  2005  Hultsfreds Simsällskap            45.69   
Edvin Karlsson  2004  Oskarshamns Simsällskap            51.60   
Algot Redborn  2004  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Henrik Duong  2003  Oskarshamns Simsällskap            34.15   
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap            34.23   
Ossian Lagström  2003  Oskarshamns Simsällskap            40.60   
Linus Gildert  2003  Hvetlanda Simsällskap            41.93   
Pontus Fransson  2003  Hvetlanda Simsällskap            43.92   
Lowe Hedqvist  2003  Hvetlanda Simsällskap            47.19   
Jacob Nyström  2003  Oskarshamns Simsällskap            59.93   
Stefanos Gavriliidis  2003  Västerviks Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Petter Eriksen  2002  Oskarshamns Simsällskap    42.82        1:25.48   
Oscar Johnsson  2002  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    42.38        1:28.80   
Phillip Johansson  2002  Nässjö SLS    43.78        1:30.77   
Oskar Lindemalm  2002  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    44.43        1:31.60   
Sten Quach  2002  Hvetlanda Simsällskap    49.64        1:40.34   
Albin Malmberg  2002  Hvetlanda Simsällskap    54.83        1:46.56   
Christoffer Torkelsson  2002  Oskarshamns Simsällskap    52.67        1:48.52   
                     
 
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap    33.12        1:09.21   
Edvin Torlakovic  2001  Västerviks Simsällskap    36.06        1:13.93   
Filip Vukovic  2001  Oskarshamns Simsällskap    37.63        1:15.89   
                     
 
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap    30.75        1:04.11   
Jonathan Myrlander  2000  Nässjö SLS    33.67        1:09.37   
Axel Björnberg  2000  Västerviks Simsällskap    33.15        1:09.61   
Jesper Jönsson  2000  Västerviks Simsällskap    34.61        1:10.77   
Victor Castenson  2000  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    35.14        1:12.92   
Herman Johansson  2000  Hultsfreds Simsällskap    38.20        1:18.37   
Gustav Ferlin  2000  Västerviks Simsällskap    51.14        1:44.06   
                     
 
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oscar Sjöblad  1997  Västerviks Simsällskap    32.12        1:05.68   
Stefan Phung  1997  Oskarshamns Simsällskap    32.48        1:07.41   
Ademir Silic  1998  Västerviks Simsällskap    33.58        1:10.26   
Ivan Rabljenovic  1998  Oskarshamns Simsällskap    42.46        1:25.87   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Stina Pernius  2002  Oskarshamns Simsällskap    39.41        1:19.81   
Lisa Flaa  2002  Nässjö SLS    42.79        1:27.21   
Mira Grimvall  2002  Västerviks Simsällskap    42.10        1:27.75   
Emelie Liljeblad  2002  Västerviks Simsällskap    44.18        1:31.60   
Alva Haraldsson  2002  Hvetlanda Simsällskap    46.28        1:36.37   
Ellen Augustini  2002  Västerviks Simsällskap    47.37        1:37.36   
Hanna Liliequist  2002  Västerviks Simsällskap    51.55        1:47.36   
Iris Skillermark  2002  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    53.98        1:52.09   
Julia Helleblad  2002  Västerviks Simsällskap    1:01.20        2:04.15   
Ida-Lee Fjelstrenius  2002  Västerviks Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felicia Claesén  2001  Västerviks Simsällskap    37.17        1:14.61   
Thea Ekström  2001  Västerviks Simsällskap    42.13        1:24.92   
Maria Duong  2001  Oskarshamns Simsällskap    43.05        1:30.53   
Lisa Ullman  2001  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    45.54        1:34.32   
Lovisa Gustafsson  2001  Hvetlanda Simsällskap    47.77        1:36.70   
Klara Wester  2001  Västerviks Simsällskap    49.50        1:39.94   
Manda Hedin  2001  Västerviks Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap    35.16        1:12.46   
Lovisa Persson  2000  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    40.43        1:22.82   
Tina Evertsson  2000  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    42.42        1:27.12   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Nilsson  1999  Oskarshamns Simsällskap    38.59        1:20.27   
Emma Juneskog  1998  Hultsfreds Simsällskap    39.74        1:22.76   
Ellen Ullman  1998  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    41.90        1:25.28   
Maria Björnberg  1998  Västerviks Simsällskap    42.07        1:26.43   
Ellen Carlsson  1999  Hultsfreds Simsällskap    43.42        1:29.83   
Kim Torkelsson  1999  Oskarshamns Simsällskap    42.95        1:30.18   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Ribe  2004  Nässjö SLS            39.90   
Sebastian Florez  2004  Hvetlanda Simsällskap            43.20   
Melwin Axelsson  2005  Hultsfreds Simsällskap            48.82   
Isac Uhre  2005  Oskarshamns Simsällskap            53.71   
Oscar Helander  2004  Hultsfreds Simsällskap            56.39   
Robin Vukovic  2005  Oskarshamns Simsällskap            59.60   
Erik Havskog  2007  Hultsfreds Simsällskap            1:03.38   
Algot Redborn  2004  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
Edvin Karlsson  2004  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
Shiraz Grigoryan  2004  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap            33.90   
Henrik Duong  2003  Oskarshamns Simsällskap            35.96   
Ossian Lagström  2003  Oskarshamns Simsällskap            41.84   
Linus Gildert  2003  Hvetlanda Simsällskap            44.96   
Lowe Hedqvist  2003  Hvetlanda Simsällskap            45.89   
Pontus Fransson  2003  Hvetlanda Simsällskap            46.34   
Jacob Nyström  2003  Oskarshamns Simsällskap            46.85   
Stefanos Gavriliidis  2003  Västerviks Simsällskap            54.86   
                     
 
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nathalie Rahm  2004  Nässjö SLS            43.61   
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap            43.94   
Malin Flaa  2004  Nässjö SLS            46.74   
Johanna Fransson  2004  Oskarshamns Simsällskap            48.65   
Märta Engborg  2004  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            49.54   
Linnea Haraldsson  2005  Hvetlanda Simsällskap            49.55   
Melisa Bahtagic  2005  Oskarshamns Simsällskap            49.75   
Tilda Sundell  2005  Västerviks Simsällskap            49.92   
Saga Hjelm  2004  Oskarshamns Simsällskap            50.85   
10  Alva Claesén  2004  Västerviks Simsällskap            51.08   
11  Vilma Fransson  2004  Hvetlanda Simsällskap            51.71   
12  Lisa Grimvall  2004  Västerviks Simsällskap            53.52   
13  Saga Franzen  2006  Hvetlanda Simsällskap            54.54   
14  Frida Liliequist  2004  Västerviks Simsällskap            55.84   
15  Alice Björnåker  2004  Hvetlanda Simsällskap            57.67   
16  Matilda Petersson  2004  Hultsfreds Simsällskap            1:01.41   
Cornelia Odeén  2005  Hvetlanda Simsällskap            DSQ   
Evelina Johnsson  2004  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            DSQ   
                     
 
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nellie Myrlander  2003  Nässjö SLS            38.29   
Thea Jansson  2003  Nässjö SLS            39.05   
Ella Haraldsson  2003  Hvetlanda Simsällskap            40.02   
Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simsällskap            43.02   
Lowa Appelberg  2003  Nässjö SLS            45.45   
Ebba Håkansson  2003  Oskarshamns Simsällskap            46.53   
Tindra Åkerblom  2003  Hvetlanda Simsällskap            49.34   
Alice Campbell  2003  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            51.84   
Michelle Lander  2003  Hvetlanda Simsällskap            1:03.57   
Madicken Odeén  2003  Hvetlanda Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oskar Lindemalm  2002  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    44.85        1:34.89   
Petter Eriksen  2002  Oskarshamns Simsällskap    45.94        1:35.51   
Sten Quach  2002  Hvetlanda Simsällskap    47.63        1:40.12   
Phillip Johansson  2002  Nässjö SLS    49.94        1:45.70   
Oscar Johnsson  2002  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    52.36        1:51.26   
Albin Malmberg  2002  Hvetlanda Simsällskap    59.12        2:02.90   
Christoffer Torkelsson  2002  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Edvin Torlakovic  2001  Västerviks Simsällskap    34.17        1:10.86   
Filip Vukovic  2001  Oskarshamns Simsällskap    39.86        1:22.85   
Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap    40.42        1:24.54   
                     
 
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap    33.68        1:11.51   
Axel Björnberg  2000  Västerviks Simsällskap    37.80        1:21.63   
Jonathan Myrlander  2000  Nässjö SLS    38.34        1:22.86   
Herman Johansson  2000  Hultsfreds Simsällskap    39.43        1:24.47   
Victor Castenson  2000  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    39.52        1:25.36   
Jesper Jönsson  2000  Västerviks Simsällskap    41.81        1:27.74   
Gustav Ferlin  2000  Västerviks Simsällskap    48.27        1:42.30   
                     
 
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Stefan Phung  1997  Oskarshamns Simsällskap    32.60        1:09.72   
Oscar Sjöblad  1997  Västerviks Simsällskap    35.53        1:16.48   
Ademir Silic  1998  Västerviks Simsällskap    37.19        1:20.62   
Ivan Rabljenovic  1998  Oskarshamns Simsällskap    45.35        1:37.55   
                     
 
Gren 15, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Stina Pernius  2002  Oskarshamns Simsällskap    43.43        1:29.37   
Mira Grimvall  2002  Västerviks Simsällskap    42.35        1:29.59   
Lisa Flaa  2002  Nässjö SLS    44.22        1:32.18   
Emelie Liljeblad  2002  Västerviks Simsällskap    46.73        1:37.38   
Hanna Liliequist  2002  Västerviks Simsällskap    47.24        1:40.23   
Iris Skillermark  2002  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    50.29        1:43.39   
Alva Haraldsson  2002  Hvetlanda Simsällskap    51.51        1:50.28   
Ida-Lee Fjelstrenius  2002  Västerviks Simsällskap    53.03        1:53.16   
Julia Helleblad  2002  Västerviks Simsällskap    1:03.00        2:14.05   
Ellen Augustini  2002  Västerviks Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Thea Ekström  2001  Västerviks Simsällskap    37.43        1:19.84   
Felicia Claesén  2001  Västerviks Simsällskap    40.85        1:25.28   
Maria Duong  2001  Oskarshamns Simsällskap    44.12        1:31.89   
Lovisa Gustafsson  2001  Hvetlanda Simsällskap    45.48        1:36.38   
Manda Hedin  2001  Västerviks Simsällskap    46.43        1:41.63   
Lisa Ullman  2001  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    49.76        1:45.36   
                     
 
Gren 15, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap    37.45        1:18.59   
Lovisa Persson  2000  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    46.28        1:36.97   
Tina Evertsson  2000  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    47.12        1:38.62   
Amanda Åkerblom  2000  Hvetlanda Simsällskap    55.72        2:00.78   
                     
 
Gren 15, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Juneskog  1998  Hultsfreds Simsällskap    40.33        1:27.30   
Ellen Ullman  1998  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    42.41        1:29.48   
Maria Björnberg  1998  Västerviks Simsällskap    42.24        1:31.79   
Ellen Carlsson  1999  Hultsfreds Simsällskap    43.46        1:34.14   
Elin Nilsson  1999  Oskarshamns Simsällskap    45.16        1:35.39   
Kim Torkelsson  1999  Oskarshamns Simsällskap    50.05        1:47.83   
                     
 
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sebastian Florez  2004  Hvetlanda Simsällskap            43.38   
Jakob Ribe  2004  Nässjö SLS            46.53   
Algot Redborn  2004  Oskarshamns Simsällskap            53.10   
Edvin Karlsson  2004  Oskarshamns Simsällskap            53.34   
Shiraz Grigoryan  2004  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            57.10   
Erik Havskog  2007  Hultsfreds Simsällskap            1:01.97   
Isac Uhre  2005  Oskarshamns Simsällskap            1:03.62   
Oscar Helander  2004  Hultsfreds Simsällskap            1:03.90   
Robin Vukovic  2005  Oskarshamns Simsällskap            1:10.45   
                     
 
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap            41.02   
Henrik Duong  2003  Oskarshamns Simsällskap            41.22   
Ossian Lagström  2003  Oskarshamns Simsällskap            44.39   
Lowe Hedqvist  2003  Hvetlanda Simsällskap            48.68   
Pontus Fransson  2003  Hvetlanda Simsällskap            49.39   
Linus Gildert  2003  Hvetlanda Simsällskap            49.54   
Stefanos Gavriliidis  2003  Västerviks Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nathalie Rahm  2004  Nässjö SLS            46.72   
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap            48.44   
Saga Hjelm  2004  Oskarshamns Simsällskap            48.73   
Märta Engborg  2004  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            48.74   
Clara Kuggvik  2005  Västerviks Simsällskap            49.89   
Linnea Haraldsson  2005  Hvetlanda Simsällskap            50.33   
Malin Flaa  2004  Nässjö SLS            50.54   
Saga Franzen  2006  Hvetlanda Simsällskap            51.52   
Vilma Fransson  2004  Hvetlanda Simsällskap            51.95   
10  Alva Claesén  2004  Västerviks Simsällskap            52.56   
11  Selma Glamocanin  2005  Hvetlanda Simsällskap            52.80   
12  Frida Liliequist  2004  Västerviks Simsällskap            53.36   
13  Tilda Sundell  2005  Västerviks Simsällskap            54.20   
14  Emilia Lundgren  2004  Hultsfreds Simsällskap            55.53   
15  Matilda Petersson  2004  Hultsfreds Simsällskap            56.82   
16  Cornelia Odeén  2005  Hvetlanda Simsällskap            58.64   
17  Lisa Grimvall  2004  Västerviks Simsällskap            59.67   
18  Johanna Fransson  2004  Oskarshamns Simsällskap            59.74   
19  Melisa Bahtagic  2005  Oskarshamns Simsällskap            1:00.61   
20  Evelina Johnsson  2004  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            1:02.49   
21  Jennifer Bogren  2006  Hultsfreds Simsällskap            1:03.08   
22  Alice Björnåker  2004  Hvetlanda Simsällskap            1:14.94   
Maja Lundmark  2004  Västerviks Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nellie Myrlander  2003  Nässjö SLS            41.82   
Ella Haraldsson  2003  Hvetlanda Simsällskap            42.56   
Thea Jansson  2003  Nässjö SLS            48.14   
Lowa Appelberg  2003  Nässjö SLS            50.36   
Madicken Odeén  2003  Hvetlanda Simsällskap            50.61   
Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simsällskap            51.38   
Alice Campbell  2003  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            57.63   
Ebba Håkansson  2003  Oskarshamns Simsällskap            1:02.50   
Tindra Åkerblom  2003  Hvetlanda Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 4X100m Frisim Mixed, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Västervik Mix 1  Västerviks Simsällskap            4:13.33   
  Erik Ohlsén  2000      26.86  57.53      57.53   
  Thea Ekström  2001      33.87  1:11.89      2:09.42   
  Agnes Wedel  2000      30.87  1:04.70      3:14.12   
  Oscar Sjöblad  1997      28.03  59.21      4:13.33   
                     
Västervik Mix 2  Västerviks Simsällskap            4:20.90   
  Edvin Torlakovic  2001      30.32  1:03.22      1:03.22   
  Maria Björnberg  1998      32.84  1:10.86      2:14.08   
  Felicia Claesén  2001      31.91  1:06.19      3:20.27   
  Ademir Silic  1998      28.54  1:00.63      4:20.90   
                     
Oskarshamn Mix 1  Oskarshamns Simsällskap            4:26.46   
  Stefan Phung  1997      27.91  59.25      59.25   
  Filip Vukovic  2001      32.29  1:07.03      2:06.28   
  Stina Pernius  2002      33.62  1:10.80      3:17.08   
  Elin Nilsson  1999      32.60  1:09.38      4:26.46   
                     
Västervik Mix 3  Västerviks Simsällskap            4:37.32   
  Axel Björnberg  2000      29.10  1:03.38      1:03.38   
  Mira Grimvall  2002      35.78  1:17.23      2:20.61   
  Emelie Liljeblad  2002      34.91  1:14.93      3:35.54   
  Felix Öberg  2001      28.41  1:01.78      4:37.32   
                     
Eksjö SLS Mix  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            4:47.82   
  Oskar Lindemalm  2002      35.53  1:14.45      1:14.45   
  Lovisa Persson  2000      35.46  1:16.99      2:31.44   
  Victor Castenson  2000      29.50  1:03.16      3:34.60   
  Ellen Ullman  1998      33.51  1:13.22      4:47.82   
                     
Oskarshamn Mix 2  Oskarshamns Simsällskap            5:14.91   
  Ivan Rabljenovic  1998      35.21  1:14.56      1:14.56   
  Petter Eriksen  2002      39.75  1:22.21      2:36.77   
  Kim Torkelsson  1999      37.13  1:20.65      3:57.42   
  Maria Duong  2001      36.49  1:17.49      5:14.91   
                     
Västervik Mix 4  Västerviks Simsällskap            5:40.24   
  Jesper Jönsson  2000      32.49  1:07.42      1:07.42   
  Ida-Lee Fjelstrenius  2002      41.08  1:26.51      2:33.93   
  Ellen Augustini  2002      42.72  1:30.15      4:04.08   
  Gustav Ferlin  2000      46.70  1:36.16      5:40.24   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  19 september 2015 
Licensierad till: Eksjö Sim- o Livräddnings SS  Utskriftstid  18:16