Deltagarlista Gren 1-24 
 
  Tävling  Mitt i Prick    Utskriftsdatum  18 september 2012   
  Tävlingsort  Eksjö    Utskriftstid  18:11   
  Arrangör  Eksjö SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 september 2012         
 
 
Gren 1, 4*50m Medley Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
70  Hvetlanda Damer [2002]  2002  HVETLANDA    25 m  2:41.17   
58  Hultsfred Damer  HULTSFRED    25 m  2:55.00   
99  Oskarshamn Damer [2001]  2001  OSKARSHAMN    25 m  3:03.69   
34  Eksjö SLS Damer Lag 2  EKSJÖ SLS    25 m  3:04.84   
126  Västervik Damer  VÄSTERVIK    25 m  3:07.01   
13  Billingen Damer  2001  BILLINGEN    25 m  3:15.00   
 
Gren 2, 4*50m Medley Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
127  Västervik Herrar  VÄSTERVIK    25 m     
 
Gren 3, 100m Ryggsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
29  Skoglund Johanna  1996  EKSJÖ SLS  BC4496  25 m  1:09.09   
78  Prior Antonia  1999  NÄSSJÖ  AB2499  25 m  1:15.38   
57  Waldemarsson Linnea  1996  HULTSFRED  AN8696  25 m  1:15.76   
17  Fernholm Emelie  1998  EKSJÖ SLS  AG4898  25 m  1:15.78   
15  Adolfsson Sofia  1994  EKSJÖ SLS  BG1294  25 m  1:16.88   
25  Persson Frida  1996  EKSJÖ SLS  AS7896  25 m  1:16.89   
121  Wahlberg Josefin  1995  VÄSTERVIK  AW6895  25 m  1:20.16   
75  Johansson Emma  1997  NÄSSJÖ  AO8497  25 m  1:20.50   
104  Björnberg Elin  1998  VÄSTERVIK  BB4898  25 m  1:22.00   
10  20  Hedström Caroline  1992  EKSJÖ SLS  AI9892  25 m  1:23.34   
11  80  Ristl Elin  1999  NÄSSJÖ  AD1499  25 m  1:23.40   
12  81  Stark Angelica  1999  NÄSSJÖ  AA7699  25 m  1:23.78   
13  124  Westberg Märta  1996  VÄSTERVIK  BL5896  25 m  1:24.69   
14  19  Gregersen Petra  1994  EKSJÖ SLS  BG4494  25 m  1:24.88   
15  113  Ohlsén Elin  1997  VÄSTERVIK  AP9697  25 m  1:24.99   
16  46  Carlsson Ellen  1999  HULTSFRED  AK6499  50 m  1:25.13   
17  94  Nilsson Elin  1999  OSKARSHAMN  AT6899  25 m  1:26.58   
18  52  Juneskog Emma  1998  HULTSFRED  AU2298  25 m  1:28.87   
19  56  Torkelsson Kim  1999  HULTSFRED  AK9499  25 m  1:31.07   
20  105  Björnberg Maria  1998  VÄSTERVIK  AK2698  25 m  1:33.51   
21  Grönlund Ellen  1997  BILLINGEN  AR2697  25 m  1:37.10   
22  31  Ullman Ellen  1998  EKSJÖ SLS  AT7498  25 m  1:37.23   
23  Ivarsson Nellie  1998  BILLINGEN  BF4498  25 m  1:42.29   
24  68  Strandman Caroline  1999  HVETLANDA  BI7499  25 m  1:47.14   
25  36  Gustavsson Cecilia  1999  EKSJÖ SLS  BP7899  25 m     
26  39  Granath Hanna  1999  EMMABODA  BP6899  25 m     
27  41  Jansson Veronika  1999  EMMABODA  BP5899  25 m     
28  44  Kronmar Nellie  1997  EMMABODA  BQ3897  25 m     
29  128  Westring Malin  1998  VÄSTERVIK    25 m     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
50  Grimberg Filip  1998  HULTSFRED  AL0198  25 m  1:03.16   
27  Petri Tim  1993  EKSJÖ SLS  AC3593  25 m  1:07.40   
53  Koponen Adam  1999  HULTSFRED  AF3599  25 m  1:07.66   
137  Johansson Victor  1998  NÄSSJÖ  AA7798  25 m  1:08.39   
22  Kullgren Hampus  1993  EKSJÖ SLS  AF8393  25 m  1:08.50   
24  Persson Anton  1993  EKSJÖ SLS  AF3393  25 m  1:10.31   
119  Sjöblad Oscar  1997  VÄSTERVIK  AM6397  25 m  1:11.05   
95  Palmqvist Adam  1997  OSKARSHAMN  AH1197  25 m  1:11.53   
93  Nicklasson Erik  1998  OSKARSHAMN  AG2598  25 m  1:14.30   
10  112  Nilsson Fredrik  1993  VÄSTERVIK  AP3593  25 m  1:16.66   
11  Erixon Theo  1997  BILLINGEN  AM0597  25 m  1:17.86   
12  92  Löfqvist Alexander  1999  OSKARSHAMN  AM5399  25 m  1:20.89   
13  10  Johansson Mattias  1997  BILLINGEN  AM9397  25 m  1:20.92   
14  111  Lundh Anton  1996  VÄSTERVIK  AM5796  25 m  1:21.16   
15  74  Fransson Andreas  1998  NÄSSJÖ  AD5798  25 m  1:21.21   
16  110  Karlsson Arvid  1998  VÄSTERVIK  AR0998  25 m  1:22.41   
17  11  Schiller Carl  1997  BILLINGEN  AE1197  25 m  1:22.63   
18  48  Ekberg Edwin  1997  HULTSFRED  AL5397  25 m  1:24.11   
19  118  Silic Ademir  1998  VÄSTERVIK  AS0798  25 m  1:25.71   
20  108  Janson Olle  1996  VÄSTERVIK  AM4796  25 m  1:26.29   
21  30  Tallinger David  1999  EKSJÖ SLS  AP2999  25 m  1:30.70   
22  23  Milton Hugo  1995  EKSJÖ SLS  AZ1195  25 m  1:31.58   
23  77  Nilsson Arvid  1999  NÄSSJÖ  AA2999  25 m  1:32.56   
24  40  Gunnarsson Joel  1998  EMMABODA  AV9598  25 m  1:33.63   
25  122  van Doorn Joel  1998  VÄSTERVIK  AR9598  25 m  1:34.91   
26  37  Andersson Albin  1998  EMMABODA  AU9798  25 m     
27  45  Bondesson-Torgnusson Zebastian  1998  EMMABODA  AV9798  25 m     
28  86  Berg Jonathan  1998  OSKARSHAMN  AW4798  25 m     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
82  Åkesson Erika  2000  NÄSSJÖ  AA6600  50 m  33.61   
66  Sellmo Elsa  2000  HVETLANDA  AP1200  25 m  36.87   
96  Palmqvist Lisa  2000  OSKARSHAMN  AK4800  50 m  37.14   
65  Ljunggren Elin  2000  HVETLANDA  AC5200  25 m  38.72   
Emanuelsson Fransson Vera  2001  BILLINGEN  AB7401  25 m  38.79   
55  Nilsson Moa  2000  HULTSFRED  AL4200  25 m  39.17   
123  Wedel Agnes  2000  VÄSTERVIK  AX7200  25 m  40.02   
79  Prior Emilia  2001  NÄSSJÖ  AA9801  25 m  40.37   
97  Sjöberg Emma  2000  OSKARSHAMN  BC7200  25 m  41.39   
10  60  Danlid Wilma  2000  HVETLANDA  AR2200  25 m  42.39   
11  117  Schack Ottilia  2001  VÄSTERVIK  AX1201  25 m  44.00   
12  71  Wiberg-Jansson Paula  2001  NYKÖPING  AX4801  50 m  47.32   
13  67  Steindl Alva  2002  HVETLANDA  AC3402  25 m  47.81   
14  54  Koponen Greta  2002  HULTSFRED  AA1402  25 m  47.88   
15  28  Sjöberg Ida  2000  EKSJÖ SLS  AG2200  25 m  48.71   
16  61  Gildert Sanna  2000  HVETLANDA  BB9200  25 m  50.19   
17  43  Klaesson Wilma  2000  EMMABODA  BH6200  25 m  50.77   
18  98  Skärkarl Linnéa  2001  OSKARSHAMN  BG9801  25 m  53.07   
19  64  Henrysson Julia  2000  HVETLANDA  AW9400  25 m  57.57   
20  Dovrén Tilda  2001  BILLINGEN  AB6401  50 m  1:04.26   
21  26  Persson Lovisa  2000  EKSJÖ SLS  AD8600  25 m     
22  38  Andersson Lisa  2001  EMMABODA  BC0601  25 m     
23  42  Johansson Elsa  2000  EMMABODA  BH3200  25 m     
24  47  Danielsson Emelie  2001  HULTSFRED  AO1401  25 m     
25  49  Granqvist Ida  2001  HULTSFRED  AW4801  25 m     
26  62  Hedqvist Jazmina  2002  HVETLANDA  AQ5402  25 m     
27  73  Flaa Lisa  2002  NÄSSJÖ  AC3102  25 m     
28  90  Johansson Matilda  2001  OSKARSHAMN  BD6201  25 m     
29  115  Oskarsson Alice  2002  VÄSTERVIK  AL5802  25 m     
30  116  Ragnarsson Tilda  2000  VÄSTERVIK  AU3800  25 m     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
76  Myrlander Jonathan  2000  NÄSSJÖ  AA7300  25 m  33.81   
114  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  25 m  35.64   
72  Castenson Victor  2000  NÄSSJÖ  AA9900  25 m  39.38   
18  Fernholm William  2000  EKSJÖ SLS  AC1500  25 m  44.96   
51  Johansson Herman  2000  HULTSFRED  AC7300  25 m  51.36   
21  Johansson Tom  2000  EKSJÖ SLS  AP4900  25 m     
85  Bacaj Diell  2000  OSKARSHAMN  AN1900  25 m     
89  Henrysson Viktor  2003  OSKARSHAMN  AE5303  25 m     
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
15  Adolfsson Sofia  1994  EKSJÖ SLS  BG1294  25 m  1:11.30   
121  Wahlberg Josefin  1995  VÄSTERVIK  AW6895  25 m  1:12.52   
57  Waldemarsson Linnea  1996  HULTSFRED  AN8696  25 m  1:15.29   
29  Skoglund Johanna  1996  EKSJÖ SLS  BC4496  25 m  1:16.69   
17  Fernholm Emelie  1998  EKSJÖ SLS  AG4898  50 m  1:17.34   
75  Johansson Emma  1997  NÄSSJÖ  AO8497  25 m  1:19.15   
78  Prior Antonia  1999  NÄSSJÖ  AB2499  25 m  1:19.81   
113  Ohlsén Elin  1997  VÄSTERVIK  AP9697  25 m  1:20.32   
124  Westberg Märta  1996  VÄSTERVIK  BL5896  25 m  1:22.17   
10  25  Persson Frida  1996  EKSJÖ SLS  AS7896  25 m  1:22.49   
11  19  Gregersen Petra  1994  EKSJÖ SLS  BG4494  25 m  1:23.41   
12  81  Stark Angelica  1999  NÄSSJÖ  AA7699  25 m  1:23.42   
13  20  Hedström Caroline  1992  EKSJÖ SLS  AI9892  25 m  1:23.60   
14  105  Björnberg Maria  1998  VÄSTERVIK  AK2698  25 m  1:27.75   
15  94  Nilsson Elin  1999  OSKARSHAMN  AT6899  50 m  1:30.69   
16  80  Ristl Elin  1999  NÄSSJÖ  AD1499  25 m  1:32.81   
17  56  Torkelsson Kim  1999  HULTSFRED  AK9499  25 m  1:37.16   
18  31  Ullman Ellen  1998  EKSJÖ SLS  AT7498  25 m     
19  44  Kronmar Nellie  1997  EMMABODA  BQ3897  25 m     
20  46  Carlsson Ellen  1999  HULTSFRED  AK6499  25 m     
21  52  Juneskog Emma  1998  HULTSFRED  AU2298  25 m     
 
Gren 8, 100m Fjärilsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
93  Nicklasson Erik  1998  OSKARSHAMN  AG2598  25 m  1:03.31   
112  Nilsson Fredrik  1993  VÄSTERVIK  AP3593  25 m  1:04.08   
137  Johansson Victor  1998  NÄSSJÖ  AA7798  25 m  1:04.61   
119  Sjöblad Oscar  1997  VÄSTERVIK  AM6397  25 m  1:04.85   
27  Petri Tim  1993  EKSJÖ SLS  AC3593  25 m  1:04.94   
50  Grimberg Filip  1998  HULTSFRED  AL0198  25 m  1:06.58   
22  Kullgren Hampus  1993  EKSJÖ SLS  AF8393  25 m  1:09.18   
53  Koponen Adam  1999  HULTSFRED  AF3599  50 m  1:09.21   
110  Karlsson Arvid  1998  VÄSTERVIK  AR0998  25 m  1:17.01   
10  24  Persson Anton  1993  EKSJÖ SLS  AF3393  25 m  1:17.09   
11  111  Lundh Anton  1996  VÄSTERVIK  AM5796  25 m  1:17.68   
12  95  Palmqvist Adam  1997  OSKARSHAMN  AH1197  25 m  1:18.47   
13  108  Janson Olle  1996  VÄSTERVIK  AM4796  25 m  1:18.74   
14  74  Fransson Andreas  1998  NÄSSJÖ  AD5798  25 m  1:31.26   
15  11  Schiller Carl  1997  BILLINGEN  AE1197  25 m  1:31.27   
16  23  Milton Hugo  1995  EKSJÖ SLS  AZ1195  25 m  1:34.34   
17  30  Tallinger David  1999  EKSJÖ SLS  AP2999  25 m  1:41.71   
18  77  Nilsson Arvid  1999  NÄSSJÖ  AA2999  25 m  1:53.70   
19  Erixon Theo  1997  BILLINGEN  AM0597  25 m     
20  10  Johansson Mattias  1997  BILLINGEN  AM9397  25 m     
21  37  Andersson Albin  1998  EMMABODA  AU9798  25 m     
22  40  Gunnarsson Joel  1998  EMMABODA  AV9598  25 m     
23  45  Bondesson-Torgnusson Zebastian  1998  EMMABODA  AV9798  25 m     
24  92  Löfqvist Alexander  1999  OSKARSHAMN  AM5399  25 m     
25  118  Silic Ademir  1998  VÄSTERVIK  AS0798  25 m     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
82  Åkesson Erika  2000  NÄSSJÖ  AA6600  25 m  34.86   
97  Sjöberg Emma  2000  OSKARSHAMN  BC7200  25 m  38.39   
79  Prior Emilia  2001  NÄSSJÖ  AA9801  25 m  39.23   
60  Danlid Wilma  2000  HVETLANDA  AR2200  25 m  40.36   
96  Palmqvist Lisa  2000  OSKARSHAMN  AK4800  25 m  40.46   
65  Ljunggren Elin  2000  HVETLANDA  AC5200  25 m  40.79   
55  Nilsson Moa  2000  HULTSFRED  AL4200  25 m  41.25   
66  Sellmo Elsa  2000  HVETLANDA  AP1200  25 m  41.35   
123  Wedel Agnes  2000  VÄSTERVIK  AX7200  25 m  41.39   
10  Emanuelsson Fransson Vera  2001  BILLINGEN  AB7401  25 m  43.79   
11  71  Wiberg-Jansson Paula  2001  NYKÖPING  AX4801  25 m  44.74   
12  Forss Trine  2003  BILLINGEN  AD8403  25 m  45.56   
13  26  Persson Lovisa  2000  EKSJÖ SLS  AD8600  25 m  45.73   
14  43  Klaesson Wilma  2000  EMMABODA  BH6200  25 m  46.03   
15  64  Henrysson Julia  2000  HVETLANDA  AW9400  25 m  46.29   
16  67  Steindl Alva  2002  HVETLANDA  AC3402  25 m  46.35   
17  117  Schack Ottilia  2001  VÄSTERVIK  AX1201  25 m  47.53   
18  47  Danielsson Emelie  2001  HULTSFRED  AO1401  25 m  47.86   
19  28  Sjöberg Ida  2000  EKSJÖ SLS  AG2200  25 m  48.13   
20  54  Koponen Greta  2002  HULTSFRED  AA1402  25 m  48.41   
21  107  Ekström Thea  2001  VÄSTERVIK  AW5801  25 m  48.52   
22  61  Gildert Sanna  2000  HVETLANDA  BB9200  25 m  48.88   
23  16  Evertsson Tina  2000  EKSJÖ SLS  BE5600  25 m  49.56   
24  Forss Jennie  2002  BILLINGEN  AJ0402  25 m  50.55   
25  32  Ullman Lisa  2001  EKSJÖ SLS  AS5201  25 m  52.87   
26  98  Skärkarl Linnéa  2001  OSKARSHAMN  BG9801  25 m  53.28   
27  73  Flaa Lisa  2002  NÄSSJÖ  AC3102  25 m  53.37   
28  49  Granqvist Ida  2001  HULTSFRED  AW4801  25 m  54.15   
29  88  Duong Maria  2001  OSKARSHAMN  BD7201  25 m  54.61   
30  90  Johansson Matilda  2001  OSKARSHAMN  BD6201  25 m  54.62   
31  Gustavsson Tea  2002  BILLINGEN  AJ1402  25 m  55.31   
32  Dovrén Tilda  2001  BILLINGEN  AB6401  25 m  56.21   
33  62  Hedqvist Jazmina  2002  HVETLANDA  AQ5402  25 m  57.57   
34  115  Oskarsson Alice  2002  VÄSTERVIK  AL5802  25 m  59.65   
35  12  Spångberg Hilda  2003  BILLINGEN  AD1603  25 m     
36  38  Andersson Lisa  2001  EMMABODA  BC0601  25 m     
37  42  Johansson Elsa  2000  EMMABODA  BH3200  25 m     
38  134  Grigoryan Anna  2000  EKSJÖ SLS    25 m     
39  135  Todd Charlotte  2000  EKSJÖ SLS    25 m     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
76  Myrlander Jonathan  2000  NÄSSJÖ  AA7300  25 m  36.97   
114  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  25 m  37.22   
72  Castenson Victor  2000  NÄSSJÖ  AA9900  25 m  39.80   
18  Fernholm William  2000  EKSJÖ SLS  AC1500  25 m  45.39   
21  Johansson Tom  2000  EKSJÖ SLS  AP4900  25 m  46.22   
109  Jönsson Jesper  2000  VÄSTERVIK  AP2900  25 m  46.62   
51  Johansson Herman  2000  HULTSFRED  AC7300  50 m  47.44   
120  Torlakovic Edvin  2001  VÄSTERVIK  AG5301  25 m  48.28   
Garström Karl  2001  BILLINGEN  AE4501  25 m  54.27   
10  87  Duong Henrik  2003  OSKARSHAMN  AC1303  25 m  54.61   
11  103  Björnberg Axel  2000  VÄSTERVIK  AK1900  25 m  56.10   
12  85  Bacaj Diell  2000  OSKARSHAMN  AN1900  25 m  58.05   
13  133  Tallinger Adam  2001  EKSJÖ SLS  AO1901  25 m  58.91   
14  89  Henrysson Viktor  2003  OSKARSHAMN  AE5303  25 m  59.12   
15  63  Hedqvist Lowe  2003  HVETLANDA  AD5703  25 m  1:23.26   
16  125  Westring Robert  2000  VÄSTERVIK  AU5500  25 m     
17  129  Dolk Källkvist Didrik  2000  EKSJÖ SLS    25 m     
18  130  Engdahl Felix  2000  EKSJÖ SLS    25 m     
19  131  Johansson Tim  2002  EKSJÖ SLS  AD2902  25 m     
20  132  Thorebring Algot  2000  EKSJÖ SLS    25 m     
21  136  Andersson August  2002  EKSJÖ SLS  AJ8102  25 m     
 
Gren 11, 4*100m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
126  Västervik Damer  VÄSTERVIK    25 m  4:26.34   
33  Eksjö SLS Damer  EKSJÖ SLS    25 m  4:31.25   
83  Nässjö SLS Damer Lag 1  1998  NÄSSJÖ    25 m  4:33.92   
58  Hultsfred Damer  HULTSFRED    25 m  4:43.50   
 
Gren 12, 4*100m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
35  Eksjö SLS Herrar  EKSJÖ SLS    25 m  4:11.47   
127  Västervik Herrar  VÄSTERVIK    25 m  4:18.63   
59  Hultsfred Herrar [1992]  1992  HULTSFRED    25 m  4:23.00   
100  Oskarshamn Herrar  OSKARSHAMN    25 m  4:49.09   
84  Nässjö SLS Herrar Lag 1  1998  NÄSSJÖ    25 m  4:54.45   
14  Billingen Herrar  BILLINGEN    25 m  5:10.00   
 
Gren 13, 4*50m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
127  Västervik Herrar  VÄSTERVIK    25 m  2:43.34   
100  Oskarshamn Herrar  OSKARSHAMN    25 m  3:10.75   
 
Gren 14, 4*50m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
58  Hultsfred Damer  HULTSFRED    25 m  2:30.50   
69  Hvetlanda Damer  HVETLANDA    25 m  2:31.45   
126  Västervik Damer  VÄSTERVIK    25 m  2:44.57   
34  Eksjö SLS Damer Lag 2  EKSJÖ SLS    25 m  2:49.84   
99  Oskarshamn Damer [2001]  2001  OSKARSHAMN    25 m  2:52.98   
13  Billingen Damer  2001  BILLINGEN    25 m  3:00.00   
 
Gren 15, 100m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
50  Grimberg Filip  1998  HULTSFRED  AL0198  25 m  55.30   
27  Petri Tim  1993  EKSJÖ SLS  AC3593  25 m  56.51   
93  Nicklasson Erik  1998  OSKARSHAMN  AG2598  25 m  58.47   
119  Sjöblad Oscar  1997  VÄSTERVIK  AM6397  25 m  59.23   
22  Kullgren Hampus  1993  EKSJÖ SLS  AF8393  25 m  59.26   
137  Johansson Victor  1998  NÄSSJÖ  AA7798  25 m  59.48   
112  Nilsson Fredrik  1993  VÄSTERVIK  AP3593  25 m  59.78   
53  Koponen Adam  1999  HULTSFRED  AF3599  25 m  1:00.20   
24  Persson Anton  1993  EKSJÖ SLS  AF3393  25 m  1:03.00   
10  95  Palmqvist Adam  1997  OSKARSHAMN  AH1197  25 m  1:05.35   
11  92  Löfqvist Alexander  1999  OSKARSHAMN  AM5399  25 m  1:05.45   
12  110  Karlsson Arvid  1998  VÄSTERVIK  AR0998  25 m  1:06.67   
13  Erixon Theo  1997  BILLINGEN  AM0597  25 m  1:08.86   
14  48  Ekberg Edwin  1997  HULTSFRED  AL5397  25 m  1:09.01   
15  118  Silic Ademir  1998  VÄSTERVIK  AS0798  25 m  1:09.58   
16  111  Lundh Anton  1996  VÄSTERVIK  AM5796  25 m  1:09.79   
17  108  Janson Olle  1996  VÄSTERVIK  AM4796  25 m  1:09.83   
18  11  Schiller Carl  1997  BILLINGEN  AE1197  25 m  1:10.29   
19  10  Johansson Mattias  1997  BILLINGEN  AM9397  50 m  1:11.79   
20  74  Fransson Andreas  1998  NÄSSJÖ  AD5798  25 m  1:11.83   
21  30  Tallinger David  1999  EKSJÖ SLS  AP2999  25 m  1:12.70   
22  37  Andersson Albin  1998  EMMABODA  AU9798  25 m  1:13.70   
23  40  Gunnarsson Joel  1998  EMMABODA  AV9598  25 m  1:14.77   
24  23  Milton Hugo  1995  EKSJÖ SLS  AZ1195  25 m  1:18.53   
25  77  Nilsson Arvid  1999  NÄSSJÖ  AA2999  25 m  1:19.30   
26  122  van Doorn Joel  1998  VÄSTERVIK  AR9598  25 m  1:20.03   
27  45  Bondesson-Torgnusson Zebastian  1998  EMMABODA  AV9798  25 m  1:26.83   
28  86  Berg Jonathan  1998  OSKARSHAMN  AW4798  25 m     
 
Gren 16, 100m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
57  Waldemarsson Linnea  1996  HULTSFRED  AN8696  25 m  1:03.67   
29  Skoglund Johanna  1996  EKSJÖ SLS  BC4496  25 m  1:03.90   
121  Wahlberg Josefin  1995  VÄSTERVIK  AW6895  25 m  1:04.49   
15  Adolfsson Sofia  1994  EKSJÖ SLS  BG1294  25 m  1:04.52   
124  Westberg Märta  1996  VÄSTERVIK  BL5896  25 m  1:05.38   
78  Prior Antonia  1999  NÄSSJÖ  AB2499  25 m  1:05.69   
17  Fernholm Emelie  1998  EKSJÖ SLS  AG4898  25 m  1:06.60   
20  Hedström Caroline  1992  EKSJÖ SLS  AI9892  25 m  1:08.28   
19  Gregersen Petra  1994  EKSJÖ SLS  BG4494  25 m  1:08.87   
10  46  Carlsson Ellen  1999  HULTSFRED  AK6499  25 m  1:09.07   
11  75  Johansson Emma  1997  NÄSSJÖ  AO8497  25 m  1:09.19   
12  80  Ristl Elin  1999  NÄSSJÖ  AD1499  25 m  1:09.72   
13  105  Björnberg Maria  1998  VÄSTERVIK  AK2698  25 m  1:10.67   
14  81  Stark Angelica  1999  NÄSSJÖ  AA7699  25 m  1:11.05   
15  25  Persson Frida  1996  EKSJÖ SLS  AS7896  25 m  1:11.26   
16  104  Björnberg Elin  1998  VÄSTERVIK  BB4898  25 m  1:12.05   
17  113  Ohlsén Elin  1997  VÄSTERVIK  AP9697  25 m  1:12.57   
18  94  Nilsson Elin  1999  OSKARSHAMN  AT6899  25 m  1:15.11   
19  52  Juneskog Emma  1998  HULTSFRED  AU2298  25 m  1:15.48   
20  56  Torkelsson Kim  1999  HULTSFRED  AK9499  25 m  1:15.90   
21  Grönlund Ellen  1997  BILLINGEN  AR2697  25 m  1:20.99   
22  31  Ullman Ellen  1998  EKSJÖ SLS  AT7498  25 m  1:22.20   
23  Ivarsson Nellie  1998  BILLINGEN  BF4498  25 m  1:23.89   
24  68  Strandman Caroline  1999  HVETLANDA  BI7499  25 m  1:28.07   
25  44  Kronmar Nellie  1997  EMMABODA  BQ3897  25 m  1:37.39   
26  36  Gustavsson Cecilia  1999  EKSJÖ SLS  BP7899  25 m     
27  39  Granath Hanna  1999  EMMABODA  BP6899  25 m     
28  41  Jansson Veronika  1999  EMMABODA  BP5899  25 m     
29  128  Westring Malin  1998  VÄSTERVIK    25 m     
 
Gren 17, 50m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
76  Myrlander Jonathan  2000  NÄSSJÖ  AA7300  25 m  31.83   
114  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  25 m  31.92   
72  Castenson Victor  2000  NÄSSJÖ  AA9900  25 m  33.93   
18  Fernholm William  2000  EKSJÖ SLS  AC1500  25 m  36.33   
51  Johansson Herman  2000  HULTSFRED  AC7300  50 m  36.37   
109  Jönsson Jesper  2000  VÄSTERVIK  AP2900  25 m  37.36   
21  Johansson Tom  2000  EKSJÖ SLS  AP4900  25 m  39.06   
120  Torlakovic Edvin  2001  VÄSTERVIK  AG5301  25 m  39.69   
Garström Karl  2001  BILLINGEN  AE4501  25 m  43.10   
10  85  Bacaj Diell  2000  OSKARSHAMN  AN1900  25 m  43.71   
11  106  Danielsson Simon  2002  VÄSTERVIK  AH9902  25 m  45.98   
12  89  Henrysson Viktor  2003  OSKARSHAMN  AE5303  25 m  47.72   
13  87  Duong Henrik  2003  OSKARSHAMN  AC1303  25 m  47.86   
14  63  Hedqvist Lowe  2003  HVETLANDA  AD5703  25 m  48.88   
15  103  Björnberg Axel  2000  VÄSTERVIK  AK1900  25 m  54.37   
16  133  Tallinger Adam  2001  EKSJÖ SLS  AO1901  25 m  57.27   
17  91  Löfgren Carl  2003  OSKARSHAMN  AE7303  25 m     
18  125  Westring Robert  2000  VÄSTERVIK  AU5500  25 m     
19  129  Dolk Källkvist Didrik  2000  EKSJÖ SLS    25 m     
20  130  Engdahl Felix  2000  EKSJÖ SLS    25 m     
21  131  Johansson Tim  2002  EKSJÖ SLS  AD2902  25 m     
22  132  Thorebring Algot  2000  EKSJÖ SLS    25 m     
23  136  Andersson August  2002  EKSJÖ SLS  AJ8102  25 m     
 
Gren 18, 50m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
82  Åkesson Erika  2000  NÄSSJÖ  AA6600  50 m  31.31   
96  Palmqvist Lisa  2000  OSKARSHAMN  AK4800  25 m  33.55   
79  Prior Emilia  2001  NÄSSJÖ  AA9801  50 m  33.84   
65  Ljunggren Elin  2000  HVETLANDA  AC5200  50 m  33.90   
Emanuelsson Fransson Vera  2001  BILLINGEN  AB7401  50 m  34.02   
97  Sjöberg Emma  2000  OSKARSHAMN  BC7200  25 m  34.26   
60  Danlid Wilma  2000  HVETLANDA  AR2200  25 m  35.01   
123  Wedel Agnes  2000  VÄSTERVIK  AX7200  25 m  35.27   
55  Nilsson Moa  2000  HULTSFRED  AL4200  25 m  35.40   
10  116  Ragnarsson Tilda  2000  VÄSTERVIK  AU3800  25 m  37.94   
11  54  Koponen Greta  2002  HULTSFRED  AA1402  25 m  38.36   
12  71  Wiberg-Jansson Paula  2001  NYKÖPING  AX4801  25 m  39.11   
13  67  Steindl Alva  2002  HVETLANDA  AC3402  25 m  39.61   
14  47  Danielsson Emelie  2001  HULTSFRED  AO1401  25 m  40.18   
15  61  Gildert Sanna  2000  HVETLANDA  BB9200  25 m  40.44   
16  28  Sjöberg Ida  2000  EKSJÖ SLS  AG2200  25 m  40.99   
17  42  Johansson Elsa  2000  EMMABODA  BH3200  25 m  41.14   
18  62  Hedqvist Jazmina  2002  HVETLANDA  AQ5402  25 m  41.47   
19  117  Schack Ottilia  2001  VÄSTERVIK  AX1201  25 m  42.22   
20  64  Henrysson Julia  2000  HVETLANDA  AW9400  25 m  43.17   
21  43  Klaesson Wilma  2000  EMMABODA  BH6200  25 m  43.22   
22  Forss Trine  2003  BILLINGEN  AD8403  25 m  44.96   
23  26  Persson Lovisa  2000  EKSJÖ SLS  AD8600  25 m  45.01   
24  98  Skärkarl Linnéa  2001  OSKARSHAMN  BG9801  25 m  45.02   
25  16  Evertsson Tina  2000  EKSJÖ SLS  BE5600  25 m  45.49   
26  49  Granqvist Ida  2001  HULTSFRED  AW4801  25 m  45.51   
27  Gustavsson Tea  2002  BILLINGEN  AJ1402  25 m  46.63   
28  38  Andersson Lisa  2001  EMMABODA  BC0601  25 m  47.22   
29  Forss Jennie  2002  BILLINGEN  AJ0402  25 m  47.87   
30  32  Ullman Lisa  2001  EKSJÖ SLS  AS5201  25 m  48.07   
31  73  Flaa Lisa  2002  NÄSSJÖ  AC3102  25 m  48.38   
32  90  Johansson Matilda  2001  OSKARSHAMN  BD6201  25 m  48.44   
33  115  Oskarsson Alice  2002  VÄSTERVIK  AL5802  25 m  49.14   
34  Dovrén Tilda  2001  BILLINGEN  AB6401  50 m  49.22   
35  107  Ekström Thea  2001  VÄSTERVIK  AW5801  25 m  55.22   
36  88  Duong Maria  2001  OSKARSHAMN  BD7201  25 m  1:00.15   
37  12  Spångberg Hilda  2003  BILLINGEN  AD1603  25 m     
38  134  Grigoryan Anna  2000  EKSJÖ SLS    25 m     
39  135  Todd Charlotte  2000  EKSJÖ SLS    25 m     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
27  Petri Tim  1993  EKSJÖ SLS  AC3593  25 m  1:08.31   
112  Nilsson Fredrik  1993  VÄSTERVIK  AP3593  25 m  1:12.70   
50  Grimberg Filip  1998  HULTSFRED  AL0198  25 m  1:13.17   
53  Koponen Adam  1999  HULTSFRED  AF3599  25 m  1:17.09   
93  Nicklasson Erik  1998  OSKARSHAMN  AG2598  25 m  1:17.41   
22  Kullgren Hampus  1993  EKSJÖ SLS  AF8393  25 m  1:17.63   
95  Palmqvist Adam  1997  OSKARSHAMN  AH1197  25 m  1:17.84   
137  Johansson Victor  1998  NÄSSJÖ  AA7798  25 m  1:19.30   
48  Ekberg Edwin  1997  HULTSFRED  AL5397  25 m  1:20.37   
10  24  Persson Anton  1993  EKSJÖ SLS  AF3393  25 m  1:22.83   
11  92  Löfqvist Alexander  1999  OSKARSHAMN  AM5399  25 m  1:23.08   
12  119  Sjöblad Oscar  1997  VÄSTERVIK  AM6397  25 m  1:24.82   
13  111  Lundh Anton  1996  VÄSTERVIK  AM5796  25 m  1:27.52   
14  37  Andersson Albin  1998  EMMABODA  AU9798  25 m  1:32.03   
15  118  Silic Ademir  1998  VÄSTERVIK  AS0798  25 m  1:32.66   
16  40  Gunnarsson Joel  1998  EMMABODA  AV9598  25 m  1:33.63   
17  108  Janson Olle  1996  VÄSTERVIK  AM4796  25 m  1:34.63   
18  74  Fransson Andreas  1998  NÄSSJÖ  AD5798  25 m  1:35.69   
19  Erixon Theo  1997  BILLINGEN  AM0597  25 m  1:35.88   
20  11  Schiller Carl  1997  BILLINGEN  AE1197  25 m  1:37.61   
21  10  Johansson Mattias  1997  BILLINGEN  AM9397  50 m  1:38.62   
22  23  Milton Hugo  1995  EKSJÖ SLS  AZ1195  25 m  1:47.49   
23  77  Nilsson Arvid  1999  NÄSSJÖ  AA2999  25 m  1:50.13   
24  30  Tallinger David  1999  EKSJÖ SLS  AP2999  25 m  1:50.95   
25  45  Bondesson-Torgnusson Zebastian  1998  EMMABODA  AV9798  25 m  1:57.96   
26  86  Berg Jonathan  1998  OSKARSHAMN  AW4798  25 m     
27  122  van Doorn Joel  1998  VÄSTERVIK  AR9598  25 m     
 
Gren 20, 100m Bröstsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
75  Johansson Emma  1997  NÄSSJÖ  AO8497  50 m  1:25.88   
29  Skoglund Johanna  1996  EKSJÖ SLS  BC4496  25 m  1:27.17   
15  Adolfsson Sofia  1994  EKSJÖ SLS  BG1294  25 m  1:27.18   
124  Westberg Märta  1996  VÄSTERVIK  BL5896  25 m  1:27.63   
80  Ristl Elin  1999  NÄSSJÖ  AD1499  25 m  1:29.44   
17  Fernholm Emelie  1998  EKSJÖ SLS  AG4898  25 m  1:30.56   
20  Hedström Caroline  1992  EKSJÖ SLS  AI9892  25 m  1:31.19   
19  Gregersen Petra  1994  EKSJÖ SLS  BG4494  25 m  1:32.12   
78  Prior Antonia  1999  NÄSSJÖ  AB2499  25 m  1:32.74   
10  121  Wahlberg Josefin  1995  VÄSTERVIK  AW6895  25 m  1:33.03   
11  46  Carlsson Ellen  1999  HULTSFRED  AK6499  25 m  1:33.47   
12  105  Björnberg Maria  1998  VÄSTERVIK  AK2698  25 m  1:33.66   
13  52  Juneskog Emma  1998  HULTSFRED  AU2298  25 m  1:35.32   
14  25  Persson Frida  1996  EKSJÖ SLS  AS7896  25 m  1:36.19   
15  113  Ohlsén Elin  1997  VÄSTERVIK  AP9697  25 m  1:37.52   
16  94  Nilsson Elin  1999  OSKARSHAMN  AT6899  25 m  1:39.60   
17  81  Stark Angelica  1999  NÄSSJÖ  AA7699  25 m  1:40.14   
18  Grönlund Ellen  1997  BILLINGEN  AR2697  25 m  1:40.76   
19  31  Ullman Ellen  1998  EKSJÖ SLS  AT7498  25 m  1:41.10   
20  68  Strandman Caroline  1999  HVETLANDA  BI7499  25 m  1:44.80   
21  104  Björnberg Elin  1998  VÄSTERVIK  BB4898  25 m  1:53.80   
22  Ivarsson Nellie  1998  BILLINGEN  BF4498  25 m  1:54.19   
23  36  Gustavsson Cecilia  1999  EKSJÖ SLS  BP7899  25 m     
24  39  Granath Hanna  1999  EMMABODA  BP6899  25 m     
25  41  Jansson Veronika  1999  EMMABODA  BP5899  25 m     
26  44  Kronmar Nellie  1997  EMMABODA  BQ3897  25 m     
27  128  Westring Malin  1998  VÄSTERVIK    25 m     
 
Gren 21, 50m Bröstsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
114  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  25 m  42.07   
120  Torlakovic Edvin  2001  VÄSTERVIK  AG5301  25 m  47.33   
76  Myrlander Jonathan  2000  NÄSSJÖ  AA7300  25 m  47.57   
51  Johansson Herman  2000  HULTSFRED  AC7300  25 m  48.32   
72  Castenson Victor  2000  NÄSSJÖ  AA9900  25 m  48.70   
18  Fernholm William  2000  EKSJÖ SLS  AC1500  25 m  50.00   
109  Jönsson Jesper  2000  VÄSTERVIK  AP2900  25 m  52.06   
Garström Karl  2001  BILLINGEN  AE4501  25 m  53.24   
87  Duong Henrik  2003  OSKARSHAMN  AC1303  25 m  53.88   
10  21  Johansson Tom  2000  EKSJÖ SLS  AP4900  25 m  54.09   
11  106  Danielsson Simon  2002  VÄSTERVIK  AH9902  25 m  55.70   
12  132  Thorebring Algot  2000  EKSJÖ SLS    25 m  57.15   
13  63  Hedqvist Lowe  2003  HVETLANDA  AD5703  25 m  1:07.54   
14  89  Henrysson Viktor  2003  OSKARSHAMN  AE5303  25 m  1:14.54   
15  85  Bacaj Diell  2000  OSKARSHAMN  AN1900  25 m     
16  91  Löfgren Carl  2003  OSKARSHAMN  AE7303  25 m     
17  103  Björnberg Axel  2000  VÄSTERVIK  AK1900  25 m     
18  125  Westring Robert  2000  VÄSTERVIK  AU5500  25 m     
19  129  Dolk Källkvist Didrik  2000  EKSJÖ SLS    25 m     
20  130  Engdahl Felix  2000  EKSJÖ SLS    25 m     
21  131  Johansson Tim  2002  EKSJÖ SLS  AD2902  25 m     
22  133  Tallinger Adam  2001  EKSJÖ SLS  AO1901  25 m     
23  136  Andersson August  2002  EKSJÖ SLS  AJ8102  25 m     
 
Gren 22, 50m Bröstsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
96  Palmqvist Lisa  2000  OSKARSHAMN  AK4800  25 m  40.42   
60  Danlid Wilma  2000  HVETLANDA  AR2200  25 m  44.22   
65  Ljunggren Elin  2000  HVETLANDA  AC5200  25 m  44.63   
82  Åkesson Erika  2000  NÄSSJÖ  AA6600  25 m  44.73   
97  Sjöberg Emma  2000  OSKARSHAMN  BC7200  25 m  44.86   
123  Wedel Agnes  2000  VÄSTERVIK  AX7200  25 m  44.91   
79  Prior Emilia  2001  NÄSSJÖ  AA9801  25 m  46.60   
28  Sjöberg Ida  2000  EKSJÖ SLS  AG2200  25 m  47.32   
Emanuelsson Fransson Vera  2001  BILLINGEN  AB7401  25 m  48.91   
10  61  Gildert Sanna  2000  HVETLANDA  BB9200  50 m  49.31   
11  116  Ragnarsson Tilda  2000  VÄSTERVIK  AU3800  25 m  50.45   
12  67  Steindl Alva  2002  HVETLANDA  AC3402  25 m  50.55   
13  54  Koponen Greta  2002  HULTSFRED  AA1402  25 m  50.62   
14  62  Hedqvist Jazmina  2002  HVETLANDA  AQ5402  25 m  50.65   
15  16  Evertsson Tina  2000  EKSJÖ SLS  BE5600  25 m  51.52   
16  26  Persson Lovisa  2000  EKSJÖ SLS  AD8600  25 m  53.06   
17  90  Johansson Matilda  2001  OSKARSHAMN  BD6201  25 m  54.14   
18  47  Danielsson Emelie  2001  HULTSFRED  AO1401  50 m  54.56   
19  42  Johansson Elsa  2000  EMMABODA  BH3200  25 m  54.80   
20  Forss Jennie  2002  BILLINGEN  AJ0402  25 m  55.35   
21  71  Wiberg-Jansson Paula  2001  NYKÖPING  AX4801  25 m  56.04   
22  38  Andersson Lisa  2001  EMMABODA  BC0601  25 m  56.09   
23  Dovrén Tilda  2001  BILLINGEN  AB6401  25 m  56.93   
24  32  Ullman Lisa  2001  EKSJÖ SLS  AS5201  25 m  57.43   
25  115  Oskarsson Alice  2002  VÄSTERVIK  AL5802  25 m  57.93   
26  88  Duong Maria  2001  OSKARSHAMN  BD7201  25 m  58.92   
27  73  Flaa Lisa  2002  NÄSSJÖ  AC3102  25 m  59.04   
28  117  Schack Ottilia  2001  VÄSTERVIK  AX1201  25 m  1:00.18   
29  107  Ekström Thea  2001  VÄSTERVIK  AW5801  25 m  1:01.52   
30  49  Granqvist Ida  2001  HULTSFRED  AW4801  25 m  1:02.35   
31  Forss Trine  2003  BILLINGEN  AD8403  25 m     
32  Gustavsson Tea  2002  BILLINGEN  AJ1402  25 m     
33  12  Spångberg Hilda  2003  BILLINGEN  AD1603  25 m     
34  43  Klaesson Wilma  2000  EMMABODA  BH6200  25 m     
35  64  Henrysson Julia  2000  HVETLANDA  AW9400  25 m     
36  98  Skärkarl Linnéa  2001  OSKARSHAMN  BG9801  25 m     
37  134  Grigoryan Anna  2000  EKSJÖ SLS    25 m     
38  135  Todd Charlotte  2000  EKSJÖ SLS    25 m     
 
Gren 23, 4*100m Medley Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
59  Hultsfred Herrar [1992]  1992  HULTSFRED    25 m  4:43.00   
35  Eksjö SLS Herrar  EKSJÖ SLS    25 m  4:45.58   
127  Västervik Herrar  VÄSTERVIK    25 m  4:50.34   
100  Oskarshamn Herrar  OSKARSHAMN    25 m  5:17.74   
84  Nässjö SLS Herrar Lag 1  1998  NÄSSJÖ    25 m  5:50.80   
14  Billingen Herrar  BILLINGEN    25 m  6:00.00   
 
Gren 24, 4*100m Medley Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
126  Västervik Damer  VÄSTERVIK    25 m  5:01.53   
33  Eksjö SLS Damer  EKSJÖ SLS    25 m  5:06.91   
83  Nässjö SLS Damer Lag 1  1998  NÄSSJÖ    25 m  5:19.11   
58  Hultsfred Damer  HULTSFRED    25 m  5:28.50   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  18 september 2012 
Licensierad till: Eksjö Sim- o Livräddnings SS  Utskriftstid  18:11